Türkiye'den başka nerede yaşamak isterdiniz?

Yıllardır İngiltere'de yaşamak istiyordum. Yakın zamanda gidiyorum arkadaşlar. Beni bilen arkadaşlar vardır. 2 yıldır çalışıyorum. Sektörde pek çok alanda yetkin olmamıza rağmen hak ettiğimiz maaşları istediğimizde kapı dışarı ediliyoruz. Düşük maaşlara çalışmak zorunda kalıyoruz. Yüksek lisans için İngiltere'ye gideceğim ve geri dönmem biraz zor gibi.

Yıllardır İngiltere'de yaşamak istiyordum. Yakın zamanda gidiyorum arkadaşlar. Beni bilen arkadaşlar vardır. 2 yıldır çalışıyorum. Sektörde pek çok alanda yetkin olmamıza rağmen hak ettiğimiz maaşları istediğimizde kapı dışarı ediliyoruz. Düşük maaşlara çalışmak zorunda kalıyoruz. Yüksek lisans için İngiltere'ye gideceğim ve geri dönmem biraz zor gibi.
Ingiltere bence goc edilecek bir ulke degil ama Turkiye standartlarina gore iyidir tabi. Ne oturum almasi kolay ne de maaslar diger ulkelere oranla dusuk.

Ingiltere bence goc edilecek bir ulke degil ama Turkiye standartlarina gore iyidir tabi. Ne oturum almasi kolay ne de maaslar diger ulkelere oranla dusuk.
Amacım İngiltere'de yaşamak değil zaten hocam. Son zamanlarda alan değişikliği yaptım(genel olarak elektromanyetik dalgalar diyebiliriz) ve bu alanda yüksek lisans yapabileceğim bütçeme uygun ve en iyi üniversiteler İngiltere'de. Sonrasında Avrupa'da herhangi bir ülkede doktoramı ve meslek hayatımı sürdürmeyi planlıyorum.

Uğurlar ola. Umarım istedikleriniz gönlünüzce olur.

Türkiye dışında İngiltere'de yaşamak isterdim, insan ilişkileri İngiltere'de çok iyi ve ekonomisi de çok iyi, İngiliz kızları karşı cinsi terslemez mesela, yazılcak fazla şey var ama bunlar en çok dikkatimi çektiği için sadece bunları yazdım.

Geri
Yukarı