Türkiye'nin durumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok kafanızı yormayın. İktidar değişince bizim yerimize oy verme hakkınızı da alacağız elinizden.
Alabilirsiniz benim için pek bir problem yok ekonomik gücümü elde ettim. Euro düşse de yaparım tatilimi, en azından ülkem refah içinde olmuş olur yine benim için bir artı.

Türkiye'de yaşayıp ekonomik sıkıntıdan etkilenip hala oy veren 50% gibi cahil bir kesim varken, Türkiye'de yaşamayanlar neden euro yükselsin diye oy atmasın anlamadım?
İşte senin ne kadar pis bir insan olduğun buradan bile anlaşılıyor. Kendi menfaatin için ülkeni ve ülkendeki insanlarının geleceğini bile satıyorsun!
Kendini o cahillerle de bir tutuyorsan o da senin sıkıntın.

Son düzenleme:
Yeteneğim var? Şirket yardımıyla geldim ben buraya. Sığ düşünceli olduğum kanısına nereden vardın? Oy kullanma hakkım var ve kullanıyorum. Önce ülkende yaşayıp da hala o kişilere oy verenlerden hesap soracaksın.

Soruyoruz zaten? Sen tabii gündemi takip etmeyip sadece cebine bakan bir "bencil" olduğun için anlamakta güçlük çektiğini biliyoruz.

Alabilirsiniz benim için pek bir problem yok ekonomik gücümü elde ettim. Euro düşse de yaparım tatilimi, en azından ülkem refah içinde olmuş olur yine benim için bir artı.
İnşallah sınır dışı edilirsin, Türkiye'ye kalıcı olarak geri dönersin. O ekonomik durumunu da kaybedersin inşallah. Bu kadar açık ve net söylüyorum.

Kolay kolay kimseye beddua etmem ama senin açık açık kişisel menfaatlerini ülkenden, ülkendeki insanların üzerinden yukarıda tutman, ve niyetini utanmadan ve pişkin bir şekilde belli etmen senin ne derece çöp bir insan olduğunu gösteriyor. Peşini bırakmasın bu lafım ömür boyu.

Hamburg'u bilmem ama geçen yolda yürürken dilenci bana sadaka verdi.

@investigator Ülkede röportaj veren küçük 9-10 yaşındaki ekonomiden haber olan çocuklar bile senden akıllı. Ülkenin yarısı ayaklanmış durumda zaten, bizim ülkemizin Twitterına bağlı değilsin, her gün binlerce destekçisi olan taglar açılıyor. Ülke sosyal medyadan ayaklanmasını iyice gösteriyor zaten, binlerce insan sokaklara çıkıp sesini çıkarmaya çalışıyor. Markete gittiğimizde 60 yaşındaki her dayı fiyatlara karşı sitem ediyor, yani kısacası ''neden sesinizi çıkarmıyorsunuz?'' demen için bunları gözünle görüp öyle konuşman lazım. Oy kullanma hakkınızın bende alınması yönündeyim, ülkesine hiç bir katkısı olmayan, tam tersine ülkeyi ekonomik zarara sokan Euronun artışını destekleyen bir gurbetçinin katkısı olmaktan çok zararı olduğu aşikar. Bu konu daha çok Türkiyede ekonomik, mental açıdan kriz yaşayan insanların kötü yönlerini baskılayarak vurgulamak için açılmış bir konu. Acaba Almanya büyük savaştan sonra Türklere vatandaşlık vermeye reddetseydi şu an ki durumunuz ne olacaktı diye düşünüyorum... sen Türkiyede çok fazla mülteci olmasını da destekliyorsundur şimdi, Almanyada da Türkleri pek sevmezler bilgin olsun, yeni gitmişsin dediğine göre. Ülkende asgari ücret ile istediğin bilgisayardan bırak bir taneyi, iki tane alabiliyorken, asgari ücret ile APU sistemin bile anca toplandığı bir ülkenin nasıl daha kötü olmasını destekleyip, ve bunu utanmadan burada dile getirebiliyorsun anlamadım, büyük yüzsüzlük bence. Üstüne üstlük dostmuşuz gibi burada insanlarla konuşmaya çalışıyorsun. Biz zaten halimizin farkındayız. Türkiyede sizin gibi insanlara ''sonradan görme'' diyoruz hocam.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı