Türkiye'nin İlk Para İade Sitesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
İndirim, fırsat, avantaj, kampanya... Alışveriş yaparken sıkça duymaya alıştığımız bu kelimelere bu günlerde bambaşka bir tanesi daha eklendi: “Avantajix Para İadesi”

İnternet’in başdöndürücü bir hızla büyümesi yepyeni fikir ve konseptleri ortaya çıkarırken değişik bir indirim şekli olan “para iadesi” ve “Türkiye’nin ilk ve tek para iade sitesi” olan Avantajix en üst sıraları hedeflemiş gözüküyor.

Alışveriş yapana para ödeyen internet sitesi!

Avantajix yurtdışında çok yaygın olan bir model olan para iadesi sistemini Türkiye’ye getiriyor. Hedefi öncelikle Türkiye ve dünyadaki tüm alışveriş avantajlarını listelemek; listelemekle kalmayıp bu avantajları kullanan üyelerine para ödemek.

Sistem şöyle işliyor:

Avantajix’in Avantajix | Seçkin Sitelerden Süper Avantajlar adresinde bir çok saygın mağaza alt alta listeleniyor; alışveriş olursa Avantajix o mağazadan komisyon alıyor; sonra da bu komisyonun tümünü o alışverişi yapan kullanıcısına ödüyor. Yani doğrudan gidince alınamayacak bir indirim yaratıyor.

Rüya gibi ama gerçek

Sitenin kurucu ortaklarından Tunç Buyurgan’a göre Avantajix çok yakında Türkiye’nin en bilinen ve en popüler siteleri arasında yer alacak. Çünkü “Türkiye’de şu an para harcarsanız üste para veren başka bir site yok.”

Verdikleri para iadesinin aslında aldıkları bayi komisyonundan başka birşey olmadığını söyleyen Buyurgan’a göre kurmuş oldukları Avantajix.com, listelediği mağazaların bayisi olan bir site. Site üzerinde çeşitli mağazalar çeşitli yüzdeler öneriyorlar. Hatta aslında onlar hiçbirşey önermiyorlar. Çünkü işin gerçeği Avantajix satış yaparsa Avantajix’e bayi komisyonunu ödüyorlar. Avantajix te çok şaşırtıcı bir şey yapıyor: Bu bayi komisyonunun tamamını o alışverişi yapan kişiye ödüyor. Bunun adı para iadesi çünkü paranızın bir bölümü size iade ediliyor. Alın size “havadan para”...

İndirim’in indirim olmayan şekli: “Para iadesi”

“İnternetin tüm avantajlarını bir çatı altında toplayacağız: Şu anda 100’e yakın saygın ortakla işe başladık; çok yakında bu sayı binlere ulaşacak; artık insanlar alışveriş yapmadan önce bir sitenin Avantajix’te olup olmadığına bakmaya başladılar; yakında tüm siteler Avantajix’te olacak...” diyor sitenin diğer kurucu ortağı Güçlü Kayral. “Avantajix sayesinde aslında tüketicinin aklında bile olmayan bir para yoktan varedilmiş oluyor. Çünkü zaten o alışverişi yapacaktınız; iki tık fazla yaparak ilave bir para kazandınız.”

Avantajix bu hizmetini sadece üyelerine veriyor. Siteye üyelik ise bedava. Eğer alışveriş olursa, kazanacağınız para iadelerinin ilk 10 Lirası senelik hizmet bedeli olarak kesiliyor. Alışveriş olmazsa zaten hizmet bedeli de olmuyor, yani kimse sizden para istemiyor. Güçlü Kayral Avantajix’in müşterilerine hiçbir zaman kredi kartı sormadığını, hiçbir zaman para istemediğini, yıllık hizmet bedelini de o yıl ilk alacakları para iadesinden kestiklerini anlatıyor.

Avantajix’i tanıdıkça sistemin ne kadar enteresan olduğunu da fark ediyoruz. İsterseniz para iadesini kendiniz almayıp bir hayır kurumuna bağışlayabiliyorsunuz. Bu ilginç, çünkü “Kim uğraşacak şimdi bir kaç Lira için bir kaç tık fazla yapmakla” diye bir bahaneniz de kalmıyor; çünkü sizin o birkaç Liraya ihtiyacınız olmasa da başkalarının mutlaka var; alın para iadesini ve bağışlayın. Avantajix buna “elini cebine atmadan bağış yapmak” adını veriyor.

İnternet şüphesiz sürekli yenilik ve fırsatlar dünyası demek. Avantajix’i izlemeye devam edeceğiz.

Kulağa ilgi çekici geliyor.

Gayet yapılabilir bir şey. Ama avatajx de listelenen ürün 10-20 lira daha pahalıysa?

Aklıma fikir geldi. Ben de bir site yapayım avantajx'i gizli olarak kullanayım insanlara bir tık daha altı fiyat yani avantajxden gelecek paranın %50 kadarını indirimli olarak listeleteyim. İnsanlar benden alsınlar ben de gizliden kullandıım avantajxden para kazanayım yattıgım yerden. Hiç olmwyacak bir şey değil. :D

Çok uzun yahu. Özet geçebilir misiniz :)

Çok uzun yahu. Özet geçebilir misiniz :)
Sen bir satıcısın. Ben de site kurup senin ürünlerini listeliyorum. Benim popülerliğim satıcı sitenin yani senin işine geliyor ve senin ürünlerini benim sitem üzerinden aldıkları için sen bana komisyon veriyorsun ben de müşteriye komisyonu veriyorum. Sadece ilk alışverişden 10 lira kesiyorum müşteriden. Çiftlik bank gibi olmaz umarım.
Önceden Artıway vardı. Siteden birşeyler alınca bonus veriyordu.
Ne oldu sonu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı