Türkler neden yabancılar gibi film yapamıyor?

Ben senin dediğine de katılıyorum arkadaşım, haklısın. Ama bence izleyici kitlesinin etkisi yok sayılamaz. Recep İvedik gaz çıkartınca bunu komedi olarak algılayan bir kitleden bahsediyoruz.

Bazı arkadaşların bütçe yetersizliğinden bahsettiğini gördümde, siz şu sürekli YouTube'da trendlerde gördüğünüz, televizyonlarda gördüğünüz o saçma aşk meşk dizilerine, yaz dizilerine
Dökülen paradan haberdar değilsiniz anlaşılan. İstedikleri zaman parayı dökmesini biliyorlar fakat sorun izleyicide. Seçici bir izleyici yok Türkiye'de. Tek istenen 1 erkek 1 kadın saçma bir hikaye ve aşık oldukları için birbirlerine ulaşmaya çalışmaları. Türkiye'de televizyon kullanan insanların yaş ortalaması zaten 30-70 arası insanlar. Yapımcı şirketinde işine geliyor zaten aynı şeyin lacivertini farklı oyuncularla, farklı isimlerle ve farklı kanallarda yayınlayıp efor ya da yaratıcıklarını kullanmadan izlenme rekorları kırıyorlar. Sorun izleyicide arkadaşlar seçimlerimizi değiştirmemiz lazım...

Eskiden Türkiye'deki dizi ve filmler kaliteliymiş. Mesela ''Behzat Ç, Ezel, Kuzey Güney, Avrupa Yakası'' gibi diziler çok başarılı yapımlar bence.

Yabancı filmlerin ne kadar iyi, ne kadar kötü olduğu göreceli bir olay. Yani sen başarılı bulursun, ben bulmam gibi. Şahsi görüşüm eskiye göre şu an tüm dünyada film ve dizi sektörü ciddi bir çöküşte.

Size katılıyorum hocam.

Çünkü zengin erkek fakir kız.
Çünkü izleyici.
Bizim izleyicimiz: Ay Dermin bu oğlan bu kıza aşık oldu gız. Diye diye izlerse filmleri dizileri yapamayız. Korku filmi olarak da aynı. Cinler şeytanlar filmleri dizileri.

Benim yazdığım bir hikaye var mesela. Ne kadar Hayran Kurgu sınıfında olsa da asıl kurgunun hafif değiştirilmiş devamı. Neyse, bir hikaye ile başladım. Düzenledim, gerektiğinde yayından kaldırdım. Şuan ise başladığım hikayeyi üçleme (İkinci kitap devam ediyor) + Yan kitaplar ile genişlettim. Hikayede neredeyse komedi yok. Dram, İntikam, Hayatta kalmak için Mafyaya katılmak (Mafyalığı desteklemiyorum) tarzı temaları kullanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…