Türknet ADSL İyi Mi?

mrtcrlu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 yıl boyunca Vodafone net ADSL kullandım. Bu süre zarfında fazla bir sorun yaşamasam da aldığım hız yerlerdeydi. Eylül sonunda aboneliği sonlandırdım ve Superonline'a geçtim. Ancak tamamen Superonline'dan kaynaklı olan sorunlar yüzünden daha bir ay bile kullanmadan bu aboneliği de sonlandırmak zorunda kaldım.

Benim apartmanda fiber yok. Bazıları maksimum 8 bazıları da maksimum 16 Mbps alacağımı söylüyor. Her neyse dün Türknet'e başvurdum. 16 Mbps ADSL 65 TL. Ancak Türknet'ten memnun olanlar çok memnun, memnun olmayanlar ise her gün lanet ediyor resmen. Bu da beni kuşkuya düşürdü açıkçası.

Sizce fiberin olmadığı yerde, alınabilecek en iyi ADSL hizmetini hangi firma verir? Sizce Türknet nasıldır ADSL konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet kendini geliştirmekte ve fiyatlarıda çok fazla arttırmayacaklarını açıkladılar.
Ama mesela ttnet neredeyse 2 katına çıkarıyor bu yıl sonu bence bir düşünebilirsin.

Yaklaşık 2 senedir Turk.net kullanıyorum ilk 3-4 ay 45-50 mbit civarında hız alıyodum ondan sonraki kalan süre zarfında 15 mbitin ne üstüne çıktı ne altına indi bununla ilgili şikayet oluşturdum evdeki kablolardan problem olduğunu söylediler değiştirdim yine aynı devam ediyo tekrar şikayet kaydı oluşturdum alt yapı çalışmaları devam ediyo dediler ama apartmanın yakınında fiber kutusu var zaten. bunun haricinde akk olmaması güzel ve birgün bile kesinti olmadı ama biraz da bulunduğunuz bölgenin altyapısına bağlı, bulunduğunuz bölgede Turk telekom altyapısı iyiyse Turk.net'te de problem yaşamazsınız. (zamanında Turk telekomu akk dolayısıyla bıraktım). Şuan Turk telekom akk yi kaldırdığı için fiyatları uçurmuş durumda. Varsa kablonet tarifelerine de bi göz atın , yoksa en makulu turk.net gibi görünüyor. Taahhüt istememeleri de avantaj

Oris Telekomu da araştırın. Ben Türknet kullanıyorum. Hız testi 13 14 mbit. Instagram'da video izlenmiyor. CGNAT mevzusu can sıkıyor. Tek bir IP adresine onlarca yüzlerce kişiyi bağlıyorlar. IPv4 kapsamında artık up adresi kalmadığı için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı