TürkNet ADSL'den VDSL'ye geçiş

Dumponer

Hectopat
TürkNet 16 MB ADSL internet kullanıyordum. Alt yapı sorgulamada 75 MB'e kadar VDSL ile internet alabileceğim görünüyordu. Bugün VDSL destekli modem aldım. Önce modemi kurdum paketi değiştirmeden ve sorunsuz internete bağlandım. Sonra TürkNet Online işlemlerden 35 MB'lik pakete geçiş yaptım. Geçiş yaparken internet bağlantım kesildi. Daha sonra 1 saat içinde geçişim tamamlandı. Fakat modemin DSL ışığı hiçbir şekilde yanmıyor ve internet gelmiyor. Eski modemi taktım onda da durum aynı. Bu sorunla ilgili tekrar destek kaydı açtım. Eksik yaptığım benden kaynaklı bir sorun var mı acaba?

IMG_20200409_195216.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20200409_195829.jpg
    IMG_20200409_195829.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlanması 1 gün civarı sürüyor yarın gelir internetiniz.
İnşallah öyledir. Bir açıklama da olmayınca öyle bakışıyoruz modemle saatlerdir. Ek olarak fiziksel bir işlem gerekiyor mu servisin gelerek burada yapacağı?
VDSL olarak kurulum yapmalısın.
Kurulumda o kısım auto olarak görünüyordu zaten. Özellikle vdsl ye çevirdim bir değişiklik olmadı malesef.
Dünkü destek kaydına hala cevap gelmedi. İnternet de gelmedi. Ne biçim müşteri hizmeti var bunların.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı