TürkNet gigafiber çalışması

TürkNet adamdır diyorlar ya bakalım gerçi Ankara'da dağın başındayım altyapı en fazla 12mbt :d memnun musunuz Türk Telekom'un süresi dolsun da hemen salacağım.

Ya şahsen şöyle düşünüyorum. Bu ülke için yaptıkları internet atılımları için dahi bu adamlara abone olmaya değer. Bir çok şeyin ilklerine imza attı TürkNet. Adil kullanım kotası saçmalığı bile bu adamlar sayesinde kaldırıldı neredeyse. Muhtemelen binamda birkaç haftaya kalmaz TT fiberi aktif olacak. Ona rağmen 35 Mbps bir paket alıp gigafiberi bekleyeceğim. Sadece paket yükselteceğim içi sözleşme yenileme işlemine gerek kalmayacak. Hem de eğer nisan ayında bitecek sözleşmeme kadar yetişirse gigafiber paketlerine geçeceğim.

Avcılar’da ikamet ediyorum ben. 3-4 ay falan sürer mi sizce? Eğer maksimum o kadar sürecekse TT ile yeni bir sözleşme yapmayıp bekleyeceğim Gigafiberi. Gerçi daha kablo bile çekmediler binaya.
Aga geçen konu açmıştım 38 mbps alıyorum diye yan binamıza bakiym dedim adamlarin değeri 85 mbps arada 10 metre yok diğer yan bina bunun nedeni nedir ?

Aga geçen konu açmıştım 38 mbps alıyorum diye yan binamıza bakiym dedim adamlarin değeri 85 mbps arada 10 metre yok diğer yan bina bunun nedeni nedir ?
İki binanın bağlı bulunduğu portlar farklı olabilir. Sana attığım gibır.net üzerinden sorgulama yap bakalım bir. İkinizin santral uzaklık mesafesini yazarsan daha iyi anlarız.

İki binanın bağlı bulunduğu portlar farklı olabilir. Sana attığım gibır.net üzerinden sorgulama yap bakalım bir. İkinizin santral uzaklık mesafesini yazarsan daha iyi anlarız.
125 metre onların bizim 512 :/ bunu düzeltmenin bir yolu yok değil mi
125 metre onların bizim 512 :/ bunu düzeltmenin bir yolu yok değil mi
600 metre mesafesi olup 75 mbps kullananlar var
Acaba önce vdsle geçip ardından modem arayüzüne baksam belki daha fazladır ? Şuan adsl kullaniyorim çünkü hızım 12 mbps
Daha fazla olduğunu görürsem de modem arayüzünde daha iyi bir pakete geçerim

Benim fiber olayı tahmini ne kadar sürer? Fiber altyapı onaylandı zaten.
Hocam bu işleri tahmin etmek imkansıza yakın. 1 ayda da tamamlayabilirler 2 senede de. Emin olun Ümit Önal'a sorsanız o bile kesin bir şey söyleyemez size.

Benim de eve VDSL geliyor, konu da açmıştım hatta. Geçen hafta sorun yaşadım internette, eve ekip geldi. Sorduğumda ne yapılıyor oraya diye "Fiber geliyor, 1 aya tamamlanır." dedi ama işte interneti eylül gibi bağlatırken eve gelen ekip de "Uzun süre fiber gelmez buraya." demişti.

Güvenemiyorsunuz kimseye. :)

Hocam bu işleri tahmin etmek imkansıza yakın. 1 ayda da tamamlayabilirler 2 senede de. Emin olun ümit önal'a sorsanız o bile kesin bir şey söyleyemez size.

Benim de eve VDSL geliyor, konu da açmıştım hatta. Geçen hafta sorun yaşadım internette, eve ekip geldi. Sorduğumda ne yapılıyor oraya diye "fiber geliyor, 1 aya tamamlanır." Dedi ama işte interneti eylül gibi bağlatırken eve gelen ekip de "uzun süre fiber gelmez buraya." Demişti.

Güvenemiyorsunuz kimseye. :)

Güvenemiyoz işte.

Geri
Yukarı