TürkNet hat değerleri nasıldır?

Niye geçiş yapmayayım ?
Hocam 25 Mbps hattınızın maksimum kaldırabileceği hız anlamına geliyor. Siz bunu 24 yapınca SNR marjınız ciddi anlamda düşecek. Kopmalar yaşayacaksınız. Problem üstüne problem. Daha da kötüsü 24 Mbps'yi tam alacağınızın da garantisini maalesef veremem. Bu yüzden geçiş yapmayın. 16 Mbps ile şu an stabil hattınız. 24'de sorun olacaktır. Ayrıntılı anlatmamı isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Bu hat ile 52Mbps sittin sene alamaz.

Yav allah allah adam ADSL hizmet almıyor arkadaşlar. Teorik ve bilmeden konuşuyorsunuz. 24Mbps ADSL'de ancak teorik olarak alınabilir. Adam VDSL kullanıyor ve maksimum bant genişliği 25Mbps.
Bende aynı fikirdeyim. Hocamın hattında 24 yapılsa bile kopmadan geçilmeyecek nerdeyse. Şimdi bu altyapıda 52 Mbps tanımlasak şahsen sonuçlarını merak ediyorum. ADSL mi VDSL mi olduğu konusuna ise hiç girmiyorum. Ben direk tabloda gördüğümü söylüyorum. Bu hat 52 Mbps alamaz yani böyle bir şeye ben imkan vermiyorum.
Bir dakika bir şeyi fark ettim: Direk 52 Mbps alamasa da 24'de de aşırı kopma yaşamaz sanırım SNR hesaplama yapınca 15.5 civarına geliyor. Bu da sağlıklı 24 Mbps bir ADSL altyapıya karşılık geliyor.

Son düzenleme:
Teorik şeylerle hesap yapmanız ne kadar doğru hocam? Altyapı sorgulama sitesi tonla dolu. Gider sorgular VDSL portu varsa ve maksimum ne kadar destekliyorsa üç aşağı beş yukarı alır o değeri. Sorgulama sonucunu görmeden bir şey dememiz yanlış. Şuan hattınız ADSL.

Hocam 25 Mbps hattınızın maksimum kaldırabileceği hız anlamına geliyor. Siz bunu 24 yapınca SNR marjınız ciddi anlamda düşecek. Kopmalar yaşayacaksınız. Problem üstüne problem. Daha da kötüsü 24 Mbps'yi tam alacağınızın da garantisini maalesef veremem. Bu yüzden geçiş yapmayın. 16 Mbps ile şu an stabil hattınız. 24'de sorun olacaktır. Ayrıntılı anlatmamı isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Bende aynı fikirdeyim. Hocamın hattında 24 yapılsa bile kopmadan geçilmeyecek neredeyse. Şimdi bu altyapıda 52 Mbps tanımlasak şahsen sonuçlarını merak ediyorum. ADSL mi VDSL mi olduğu konusuna ise hiç girmiyorum. Ben direk tabloda gördüğümü söylüyorum. Bu hat 52 Mbps alamaz yani böyle bir şeye ben imkan vermiyorum.
Bir dakika bir şeyi fark ettim: Direk 52 Mbps alamasa da 24'de de aşırı kopma yaşamaz sanırım SNR hesaplama yapınca 15.5 civarına geliyor. Bu da sağlıklı 24 Mbps bir ADSL altyapıya karşılık geliyor.

Şu anda ADSL2+ kullanıyorum. Modem arayüzünde yazdığına göre.VDSL kullanmamaktayım.

Geri
Yukarı