Türknet hız düşüşü sorunu

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
5 6 aydır TürkNet kullanıcısıyım. Kendi önerdikleri modemi kullanmadım Türk Telekom'dan kalma şu modeli kullanıyorum. LAN kablosuyla yaptığım hız testi şu şekilde. Modemin yanındayken yine aynı şekilde yaptığım hız testi şu şekilde. Bu kadar düşmenin sebebi nedir bir ayarlamamı yapılması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Etrafında çok fazla wifi ağı varsa eğer bu düşme gerçekleşebiliyor. Wifilerde kanal muhabbeti var onun ayarlarını vs yapabilirsin belki veya modemin ile cihazın 5GHZ'i destekliyorsa-bence lana çok yakın bir sonuç çıkar- deneyebilirsin.

Modeminizin 5Ghz desteği yok. 2.4Ghz ile en fazla aldığınız hız çıkar zaten. Ya 5Ghz destekli bir modem ya da router almanız gerek. Bu işin Türknet'le alakası yok, modeminizden kaynaklanıyor. Zira kablolu aldığınız hızdan göründüğü gibi 75 Mbps tanımlanmış size.

Aldığınız hızlar gayet normal. Konunun TürkNet ile olan kısmını anlamadım. Wifi 5 destekli cihazlar edinin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı