TürkNet İle Modem Değerlerine Göre Max Kaç Hız Alınabilir?

theckar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba TürkNet'e yeni geçtim. Yapa alt yapısında VDSL hattımı açtılar. Oturduğum mahallede santral gözüküyor ama mesafe bilgisi çıkmıyor. Bana 35 ile 100 arasında hız alırsın dediler ama 20 download 6 upload alıyorum. Modemim Huawei HG630A. Bu modem değerlerimde diğer modemler gibi Max alabileceğim hız sanırım yazmıyor. Sizce Max kaç alırım. Desteğe yazsam sonuç alır mıyım? snR margin değerleri sanırım düşük? Bir de Yapa profilleri var bunlarda oyunu seçsem ne gibi değişikler olur?

Dosya Ekleri

• dene.png
    dene.png
    81,3 KB · Görüntüleme: 104
  • 86374857_2846237948732181_7733353877923168256_n.jpg
    86374857_2846237948732181_7733353877923168256_n.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba TürkNet'e yeni geçtim. Yapa alt yapısında VDSL hattımı açtılar. Oturduğum mahallede santral gözüküyor ama mesafe bilgisi çıkmıyor. Bana 35 ile 100 arasında hız alırsın dediler ama 20 download 6 upload alıyorum. Modemim Huawei HG630A. Bu modem değerlerimde diğer modemler gibi Max alabileceğim hız sanırım yazmıyor. Sizce Max kaç alırım. Desteğe yazsam sonuç alır mıyım? snR margin değerleri sanırım düşük? Bir de Yapa profilleri var bunlarda oyunu seçsem ne gibi değişikler olur?
Kullandiğin modem Huawei Hg630a bende kullanıyorum ve 802.11an(Wifi-4) bir modem eski bana sorunlar çıkarıyor bilmiyorum size çıkarıyor mu telefonu saniyelik wifiden atiyor vs. Bu modem 100 download a kadar desteği var vdsl2 destekli yani size vaad edilen hız verilebilir.Size 20 geliyor ise paketinizi 24 download vermişler yolda bir kısmı kayboluyor buda saçma bir mesele neyse yani kısaca bu konuyu internet sağlayıcınızla konuşun destek alın.

Son düzenleme:
Bence altyapın o kadar hız destekleyebiliyor. 20Mbps hızda bile SNR ve hat zayıflama değerin çok kötü. Belki sorun bina içi kabloda ya da modemde olabilir ama altyapı kaynaklı bir problem var.

Bence altyapın o kadar hız destekleyebiliyor. 20Mbps hızda bile SNR ve hat zayıflama değerin çok kötü. Belki sorun bina içi kabloda ya da modemde olabilir ama altyapı kaynaklı bir problem var.
Ankastre kutusundan binaya Türk Telekom un çektiği çok kalın bir kablo var içinden 4 çift kablo geliyor sanırım. Gelen Türknet ekibi kablonun çok iyi olduğunu söyledi. Bina girişinden yani bu kablodan ek yapıp cat 6 kabloyla evime geliyor. Modemin ucunda da 30CM bir ek var. JR11 çakılı hazır kablo kullandım. Bu son 30 cm ek kablo yerine direk cat 6 ya çaksam ve bina girişindeki eki kesip tekrar ek yapsam en ufak bir faydası olur mu?

35 ile 100 arasında hız alırsın sadece bi tahminden ibaret. Alabileceğin tüm hızı alıyorsun. Cat3 olan kabo sağlamsa cat 6 ile değiştirmen çok fazla fark etmez ve büyük ihtimalle aynı kalır. Bina girişindeki ankastreden sonra ek varsa tüm hattı cat 6 ile çek. Çok büyük bir masraf değil hem şansını denemiş olursun.

35 ile 100 arasında hız alırsın sadece bi tahminden ibaret. Alabileceğin tüm hızı alıyorsun. Cat3 olan kabo sağlamsa cat 6 ile değiştirmen çok fazla fark etmez ve büyük ihtimalle aynı kalır. Bina girişindeki ankastreden sonra ek varsa tüm hattı cat 6 ile çek. Çok büyük bir masraf değil hem şansını denemiş olursun.
teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı