TürkNet İle Yaşadığım Sorun

kafkasoid

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu anda VDSL modemim olmadığı için TürkNet ADSL kullanıcısıyım. Bir süredir VDSL modem alıp hızımın yükseltilmesini talep etmeyi düşünüyordum. TürkNet'te altyapımı sorguladığımda söyledikleri şey aktif altyapılarında olduğum ve alabileceğim değerin 75 Mbps olduğu. Ancak Online işlemlerden destek kaydı oluşturduğumda aldığım cevaplar şunlar:
"Kontrol sağladığım da yapa alt yapımızdan hizmet aldığınızı gördüm, yapa alt yapımız da maalesef özgür iletişim ekstra paketimizden yararlanamıyorsunuz. Biz zaten size 100 Mbps'e kadar paket tanımlıyoruz ancak alt yapınız kaç Mbps destekliyor ise o kadar hız tarafınıza ulaşıyor."
"Kontrol sağladığım da VAE alt yapımızda boş port olmadığı için şu an yüksek hız almanız için altyapı değişikliği gerçekleştiremiyorum."

Benim anlamadığım ise şu. Kendi altyapılarından verebilecekleri hız 75 ise neden özgür iletişim ekstra paketinden yararlanamıyorum ve neden bir anda VAE altyapısında boş port olmadığını söylüyor? Bildiğim kadarıyla yapa kendi altyapıları, VAE ise Türk Telekom altyapısı. Yanlışsam uyarın lütfen.

Sizce bu durumda ne yapmalıyım? TürkNet'ten ping, kopmama vs. konusunda memnunum ancak hızımı yükseltemediğim için internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşündüm. NetSpeed veya Millenicom'a baktım. NetSpeed'den sorguladığımda 49 Mbps hız ve santral/saha dolabı tahmini mesafe 374 metre, port durumu var gözüküyor.

Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi, tecrübelerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı