TürkNet İnternet Bağlantı Sorunu

Furkan Taylan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birkaç haftadır uğraştığım internet çilemi sizlere belirtmek istiyorum.
İnternet paketim 75Mbit ama haftada 1 kere o hızı görebiliyorum sadece Speedtest'ten, indirme vs yaparken 60-70 Mbps ile indiriyor onda sıkıntı yok ama Speedtest'te hızım 4-5 Mbps olarak görünüyor, Twitch gibi canlı yayın yapan sitelerden canlı yayın izleyemiyorum donuyor vs. Bugün eve Türk Telekom'dan biri geldi baktı etti, yeni aldığım ASUS marka modemimin internet kablosunu çıkardı koparıp kendi getirdiği internet kablosunu taktı aşağıdan kontrol vs. bir şeyler yaptı yine değişen bir şey olmadı. Bu sefer de evin içindeki internet kablo tesisatında sıkıntı var onu değiştirin dedi ve benim şalterler tamamen attı orada. Bu sıkıntımı nasıl çözebilirim çok sıkıldım artık sürekli kopmalarda mevcut yardımlarınızı bekliyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bina içi tesisatınızda sorun varsa, ki yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla var, o kısım tamamen sizin sorumluluğunuzda. Hiçbir ISS iç tesisattan sorumlu değil. Ankastreden Cat6 kablo çekin stabil bir bağlantı elde edersiniz.

Başlık yanıltıcı olmuş bu sebeple iç tesisat benimde arızalıydı arkadaşın dediği gibi kendim kablo çektim TT'nin 4MBs verebildiği yerde TürkNet ile mis gibi 20 download -10 upload asimetrik bağlantı alıyorum.

Bina içi tesisatınızda sorun varsa, ki yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla var, o kısım tamamen sizin sorumluluğunuzda. Hiçbir ISS iç tesisattan sorumlu değil. Ankastreden Cat6 kablo çekin stabil bir bağlantı elde edersiniz.
Şöyle bişey var benim bağlantım 1.5 hafta öncesine kadar gayet stabildi lakin yeni yeni kopmalar ve hız düşüklüğü yaşamaya başladım iç tesisattan olduğu garanti mi yani?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı