TürkNet kullananlar hızından memnun mu?

Oturduğum yere TT 16 MBPS'e kadar hız veriyordu 110 TL'ye. Turknet'ten sorgulattım 100 MBPS hızı 75 TL'ye veriyorlardı, tabi bu olalı 1 yıl kadar oluyor o zamandan beri baya zam geldi. Ben gayet memnunum sabahları 78-80 geceleri 90-95 arası hız alıyorum.

100 Mbps'lik paket 95 TL, 35 ve 16 Mbps'lik paket 85 TL. Eğer siz 100 Mbps'e kadar olan paketi alıp 16 Mbps alsanız bile 95 TL ödersiniz. İlk olarak en fazla alabileceğiniz hız değerini kontrol edin ve ona göre paket satın alın. Ben 100 Mbps'e kadar olan paketteyim ve 75'e kadar alabiliyorum, sabit telefon ile birlikte 98 TL ödüyorum.

Download hızından memnunum. Upload hızı daha yüksek olabilirdi. Sanırım VDSL´de birini yükseltince diğeri azalıyor. Bunun ayarı kullanıcıların elinde olsaydı çok daha işe yarardı. Gerektiğinde uploadı yükseltebilirdim.

Ben de Türknet geçecektim Tahmini max hız 50 gözüküyordu tam geçeceğim zaman tahmini max hız 16 yazdı vazgeçtim bir süre sonra yine 50 oldu . İnternetteki yorumlari da rezalet neredeyse herkes 1 vermiş . İnternetinizde sorun olursa destek de yok .
Açıkçası Türknete gecilmemesi gerektiğini düşünmüyorum

TürkNet VDSL konusunda basarılı bir firma. 35Mbps'e kadar paket 85TL, 100Mbps'e kadar paket 95TL ucret odenmekte. ADSL konusunda bir şey diyemem. TT bir tek ADSL veriyorsa Kablonet vehayut Turkcell fiber altyapısı olup olmadığına bakın.

Yıllardır TürkNet kullanıyorum nadir hatalarla karşılaştım ama bu pandemi sürecinde bıktırdılar. Hız düşüyor, dalgalı geliyor, ping çıkıyor, internet kopuyor. Vaat ettikleri hız 85 verdikleri 45. müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Önceden sıkıntı yaşamayınca dert değildi ama bu süreçte neredeyse her 3 günde 1 destek kaydı açtım. Yıllar boyunca açmadığım destek kaydını bu aylarda açtım yani. TürkNet'ten kurtulun imkanınız varsa kesinlikle tavsiyem Kablonet, UyduNet, NetSpeed, Millenicom geçin. Tabii ki her şirket herkesi memnun edemez. Hiç sorun yaşamayan TürkNet'li vardır ya da çok sorun yaşayan Kablonet'li UyduNet'li vs.
Son cümleniz yazdıklarınızla çelişiyor.

Arkadaşlar şu an da kullandığım internetin serverı sürekli değişiyor, Steam indirme hızı bazen 2 bazen 1 oluyor ve ping olayı fazla olmasa da olduğunda can sıkıyor. Oturduğum apartmanda en fazla 16 Mbps alabiliyorum.
1-Steam indirme hızım vs. 3-5 arası olur mu? Ya da biraz üstü.
2-100 Mbps'ye kadar 85 TL ise ben 16 Mbps'ye de 85 TL mi vereceğim?
Teşekkür ederim. İyi forumlar.
33.50 dawnload 5.90 da upload var memnunum ülke şartlarına göre iyi bir hız bence.

Ben Kasım 2016'dan beri kullanıyorum. Ev ve hat değerlerine güveniyorsan geç çünkü ben Türknet öncesinde de pek sorun yaşamıyordum geçme sebebim AKN kotasının fazla olması ve sonradan AKN'nin kalkması.

Eğer hat değerlerine güvenmiyorsan stabil bir hız alamıyorsan müşteri hizmetleri konusunda ciddi sıkıntı yaşayabilirsin.

Geri
Yukarı