TürkNet neden Fiber altyapısında 4-5 Mbps upload tanımlıyor?

Doktorbey34

Picopat
Daha fazla  
TürkNet ADSL ve VDSL hatta altyapı kaç ise o kadar upload tanımlıyor. Fiber altyapıda ise 4-5 Mbps upload tanımlıyor neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL ve VDSL'de kendi altyapısında yani yapa altyapısında ne kadar kaldırıyorsa o kadar veriyor. VAE altyapısında şu an en yüksek 8 Mbps upload tanımlıyor. Türk Telekom'a bağlı oluyor VAE altyapılarda.

TürkNet ADSL ve VDSL hatta altyapı kaç ise o kadar upload tanımlıyor. Fiber altyapıda ise 4-5 Mbps upload tanımlıyor neden?
Altyapı kendisinin olunca tüm altyapılarda (ADSL, VDSL, Fiber) çok yüksek Upload tanımlıyorlar. Mesela Fiber için 100Mbps hıza 50Mbps Upload veriyorlar.

TT altyapısından (ADSL, VDSL, Fiber fark etmez) hizmet verdikleri yerlerde TT kısıtlaması yüzünden maksimum 4Mbps (şu an TT tarafından hız ikiye katlandı ama normalde 4Mbps) Upload verilebiliyor.

Biz Türknet kullanıyorduk fiber altyapısı geldi ve 6 aylık 1000mbps(yanlış yazmış olabilirim) hediye verdiler.
Fiber gelmeden önce ve sonrası.
Fiber ös.PNG

@Dvtak TurkNet'in kendi fiber ise güzel değerler. Tabi öğeyi denetle değil ise.

TurkNet'in kendi altyapısı değil sanırım Türk Telekom kutusu var sokağın aşasında.
Öğeyi denetle yok, şimdi gördüm yorumunu ve test ettim 750Mbps indirme ve yükleme 1ms ping aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı