TürkNet ping ve paket kaybı

Kamdi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Türknet abonesiyim.
2019 yılından beride kullanıyorum. Geçtiğimiz 4 hafta boyunca "paket loss" denen lanet sorunun ne kadar sinir bozucu olabildiğini öğrendim.

Sorunumu akşam vakti eve geldikten sonra vakit geçirip gönül eğlendirdiğim League of Legend oynarken fark ettim. (Gece gündüz fark yok.)
Ortalama 18~25 arası olan ping sürelerim, dengesiz olarak 4 haneli rakamlara bile çıkabiliyordu. Genelde 300 üzeri olan bu ping neden oluyor?
Diye kendime sordum ve Riot Games Destek talebinde bulundum. Kısa bir araştırma ve doğru bir iş çıkardıktan sonra talebimi yazdım ve cevap aldım.
"Sorunun internet servis sağlayıcından dolayı kaynaklanıyor. Bizim yapabileceğimizin hepsi bu..." Dediler kendileri. Teşekkür ettim.
Euphantus'e sevgiler.

Üzerine bir destek kaybı oluşturdum. Türknet'e "Paket Loss" başlıklı her cümlede tekrar tekrar hatırlattığım destek kaydını "İnternetiniz normal görünüyor"
diyerek cevapladılar. Akabinde bende paket kaybım hakkında bir açıklama isteyince beni zaten Riot Games Destek ekibinin okutmuş ve bilgilendirmiş olduğu...
Fakat bunu kendi isimleri ile birlikte yazdıkları bir bilgilendirme sayfasına yönlendirip destek talebini kapattılar.

Eski bir evde yaşadığımın farkındayım ama karantinaya girdiğimiz 2019 Mart ayından beri inanılmaz güzel çalışan ve övündüğüm internetime son 4 haftada ne oldu ?
Tüm cihazlarımda günün herhangi bir saatinde sorun yaşıyorum. Bu saatten sonra evime kadar fiber çektirsem bence düzelmez. Başkalarının yapması gereken bir şey var gibi geliyor.

Paylaşmam gereken detaylar;

İnternet Paketim: Türknet 100mbps'e kadar kotasız. (Azami indirme hızım 75mbps, yükleme hızım 7.5 mbps)

Modem: DSL-AC55U

PingPlotter5 Testlerim: Görseller...

Dosya Ekleri

• 162.249.79.1.png
    162.249.79.1.png
    518,8 KB · Görüntüleme: 43
  • 185.40.65.1.png
    185.40.65.1.png
    152,8 KB · Görüntüleme: 38
Bu aralar ben de aynı sorunu yaşıyorum hem 35 Mpbs'lik internetimin tam hızını alamıyorum hem de çok fazla pingim var, TürkNet'in bu sorunu çözeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı