TürkNet, ping ve paket kaybı sorunu

Norapler

Decapat
Merhaba arkadaşlar, evet 2 aydır TürkNet kullanıyorum NetSpeed'den geçiş yaptığımdan bu yana ping problemim yoktu fakat şu 3 gündür ping problemi sorunu yaşıyorum ayrıca paket kaybım önceki ISS olan NetSpeed'de de mevcuttu, ama TürkNet'te daha azdı. Her neyse bu paket kaybı ve ping problemi illetinden kurtulamıyorum Türk Telekom kullanıcısı iken hız değerlerim 44-0 iken hattım stabildi paket ve ping problemim yoktu ne olduysa şu 1 senelik süreç içerisinde oldu önce NetSpeed sonra TürkNet, NetSpeed'i de 6 ay kullandım şu an 2 aydır da türknetteyim her iki firmada da hız değerlerimi olması gerektiği gibi tam alıyorum ama paket loss sorunu yaşıyorum ve bu Online oyunlara kötü yansıyor.

Ne kadar destek bildiriminde bulunsam da boş hiçbir faydasını göremedim birkaç ek görsel ekleyeceğim konuya bu konuda bilgili arkadaşlardan ne yapmam gerektiğine dair yardım bekliyorum artık Online oyunlar zehir olmaya başladı.

Dosya Ekleri

• hat değerlerim.png
    hat değerlerim.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 193
  • indir.png
    indir.png
    110 KB · Görüntüleme: 182
  • indir (1).png
    indir (1).png
    9,1 KB · Görüntüleme: 157
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 155
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleyen: Moderatör:
Yağmurlu havalardan dolayı da olabilir , benzer bir problemi çözmek için telefon kablosunun kutuya kadar ki açıkta kalan kısımlarını lehimleyerek problemi çözmüştüm.

hocam yağmur olayı değil ya paket loss en başından beri vardı ama işin içine şimdi ping değerlerindeki artış da girince çekilmez bir hal aldı. bu paket kaybı acayip lag ve gecikmelere sebep oluyor oyun içerisinde, bu da online oyunlarda daha rakibimle karşılaşmadan 1-0 mağlubiyet demek.

Bende aynı sorunu yaşıyorum Turknette. 6 ay öncesine kadar Türk Telekom kullanırken böyle bir sorunum yoktu. Destek kaydı falan açmama rağmen doğru düzgün bir cevap alamadım, dün itibariylede iptal faksını gönderdim Türknete. Türk Telekoma geçtim tekrar. Sorunu çözmeye uğraşmıyorlar bile.

Bende aynı sorunu yaşıyorum Turknette. 6 ay öncesine kadar Türk Telekom kullanırken böyle bir sorunum yoktu. Destek kaydı falan açmama rağmen doğru düzgün bir cevap alamadım, dün itibariylede iptal faksını gönderdim Türknete. Türk Telekoma geçtim tekrar. Sorunu çözmeye uğraşmıyorlar bile.
işin garibi aynı kablolama ve aynı hat üzerinde TürkTelekom'da sorunsuz stabildi. ne olduysa firma değiştirdikten sonra tam hız aldım ama bu seferde paket kaybı sorunları çıktı ortaya şuan TürkTelekoma geçiş yaptıysanız değerlerinizi paylaşabilir misiniz acaba?

şimdi fark ettim daha yeni iptal faksı göndermişsiniz.

işin garibi aynı kablolama ve aynı hat üzerinde TürkTelekom'da sorunsuz stabildi. ne olduysa firma değiştirdikten sonra tam hız aldım ama bu seferde paket kaybı sorunları çıktı ortaya şuan TürkTelekoma geçiş yaptıysanız değerlerinizi paylaşabilir misiniz acaba?

şimdi fark ettim daha yeni iptal faksı göndermişsiniz.

Pazartesi günü bağlamaya gelicekler, testleri yaptıktan sonra sonuçları bu konu altından paylaşırım.

Geri
Yukarı