TürkNet Santral Uzaklığı Sorunu

• Konuyu başlatan Oreki
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 8B
Makaleler
4
Yer
İzmir
Türknet sitesinden yaptığım altyapı testi sonucunda daha yüksek hız alabileceğimi gördüm. Yapılan altyapı çalışmaları yüzünden alabileceğim hız yükselmiş. Bu yüzden destek kaydı açıp hattımın ADSL2+ geçirilmesini istedim. Aldığım yanıta göre santral bana 2.5KM uzaklıkta olduğu için bu hizmeti kullanmam mümkün değilmiş. Bu mesafe bana çok uzak gelmedi. Sonuçta bana 24Mbit hız verebilmeleri için evimin santralin yanında olmasına gerek yok. Bu uzaklık ADSL2+ Hizmeti almak için yetersiz mi?

Bu durumdan duruma göre değişir. Bazı durumlarda 100 metre bile uzaklıkta olsan o hızı alamazsın.
Alabileceğin hızın yükselmiş olduğunu nereden öğrendiniz ?

Bu durumdan duruma göre değişir. Bazı durumlarda 100 metre bile uzaklıkta olsan o hızı alamazsın.
Alabileceğin hızın yükselmiş olduğunu nereden öğrendiniz ?

Cümlenin başında bunu belirtmiştim.
Türknet sitesinden yaptığım altyapı testi sonucunda daha yüksek hız alabileceğimi gördüm. Yapılan altyapı çalışmaları yüzünden alabileceğim hız yükselmiş.

Mesafe çok uzak geldi. 1.1 km öteden 16 yerine 12 kullanabiliyorum stabil, sen hesapla gerisini. :)

Santral dışında saha dolabından internet alınabileceğini öğrendim. Şansıma saha dolabı bana 50MT uzaklıkta olduğu için 100Mbit hız alabiliyorum. TürkNet hattımı zorla YAPA altıyapısına geçirdiği için interneti direk santral üzerinden almak zorunda kalıyordum. Buna bağlı olarak normalde 8Mbit ADSL olan hızım 1-1.5Mbit'e kadar düştü. Ama NetSpeed'e geçtikten sonra bunların pek bir anlamı kalmayacak. Türknetin Rezil Müşteri desteği ve olmayan hizmetinden kurtulmak için sabırsızlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı