TürkNet VDSL Hat değerlerim nasıl?

TT elit ekibi çağırırsam anca ölçüm yapabilir sendeki gibi hız düşümü yaşamam çünkü Yapa'daki hızlara TT karışmıyor diye biliyorum. Upload pek umurumda olan bir olay değil çünkü internete aşırı bir yükleme yapmıyorum, kullanıma başka bir etkisi var ise onu da bilmiyorum. Umurumda değil derken iyice yerde sürünen değerler istemem tabii :)
sitede tahmini hız 75 Mbps olarak ama aktif alt yapıda olan her yerde bunu yazıyor. Neden 75 alamadığımı sorduğumda ise alt yapınız geliştikçe sizden ücret almadan hızınız arttıralacaktır diyor. TT'den altyapı sorguladığımda o da HiperNet kullanabileceğimi söylüyor ve onun kutusu çok yakın.
Geçenlerde kutuda bakım vardı Turkcell fiber geldiği söylendi. Komşumuz başvuru yapmak istemiş ve verebilecekleri en yüksek hızın 8 Mbps olacağını belirtmişler. Nasıl iş anlam veremedim.

Bence elektrikçi yardımı ile veya kendin yapabiliyorsan iç tesisatını değiştir. Hızda artış olabilceğini düşünüyorum. Kopma sorunu geneli zaten iç tesisattan kaynaklı olur. ISS çalışma yapmıyorsa yani Türk Telekom herhangi bir çalışma yapmıyorsa internet bağlantın gitmez. Mesela benim iç tesisatım sıkıntı gelen hız 35/9 Max alabildiğim. Ankastrede 60/51 internet var. Ek yapılmasa mis gibi internetim var ama TT bozuyor. Neymiş 5 Mbps üstü upload veremeyiz. 8 verdiler onu da geri aldılar. Kanka bu arada yapadaki uploaddı kullanmayacaksan bana versene :D. Rica etsem hız testi atabilir misin?

Toplam 5 sekme açık ve modeme 6 cihaz bağlı. Çoğu kullanım dışı ama öylesine bağlı yani bu saatte. Yaparken Youtube üzerinden yeni bir şarkı açıldı. Upload ise şansına düşük çıktı :)
TürkNet'in kendi sunmuş olduğu hız testi ile yaparsam daha yüksek çıkıyor. Hangisine güvenmek istersen :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    15,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    26,1 KB · Görüntüleme: 38
Toplam 5 sekme açık ve modeme 6 cihaz bağlı. Çoğu kullanım dışı ama öylesine bağlı yani bu saatte. Yaparken YouTube üzerinden yeni bir şarkı açıldı. Upload ise şansına düşük çıktı :)
TürkNet'in kendi sunmuş olduğu hız testi ile yaparsam daha yüksek çıkıyor. Hangisine güvenmek istersen :)

O upload hızının keyfini çıkar bence.

Geri
Yukarı