TürkNet VDSL internette ADSL hızları alınıyor

Mükemmel bir satış temsilcisi(!)+Mükemmel altyapı(!)+Uygun Fiyatlar(!)+Yüksek Performans Taahhütü(!) ==Mevcut durum. 10 liralık internete 80-90-100 TL gibi fiyatlar veriyoruz.

Maalesef dediğiniz gibi. Bir konuşmamda, ise bir çalışan bana ADSL kullanıyorsunuz dedi. Ondan sonra başka bir çalışan hayır VDSL kullanıyorsunuz dedi. İletişim çok sıkıntılı bu ISS'de
@Apoionuz işte o yüzden sordum. Benim modem de günlerdir açık ama az evvel baktığımda 11 saat olarak yazıyor. Belki biz farketmeden bağlantı kopmaları oluyor da TürkNet sistemi ona göre belirliyordur o süreyi.

Anladım ancak bağlantı kopsa da o süre güncellenmiyor. Ben de bunu diyorum. 7 gündür aralıksız internete giremiyorum yani maalesef. TürkNET'te bu imkansız. O süre bağlantıyı da anlatmıyor yani
Alakası yok. Turknet'in TT ile altyapı anlaşması var. TT 35 MBps'ye kadar daha düşük altyapı ücreti alıyor TN'ten bu nedenle 35 MBps daha ucuz. Fakat daha yüksek hız istiyorsan 10 TL fark ödeyip TT altyapısından 100 MBps'ye kadar internet alıyorsun.

Bulunduğun bölgede VDSL altyapı yok demekki. VDSL modem kullanmadıkça VDSL pakete geçemezsin zaten.

Hem VDSL hem ADSL destekleyen bir modem sipariş ettim. Bu eski modemimin Wifi performansından memnun olmadığım için. Yani modem sıkıntı değil. VDSL hizmet verseler bana uygun. Ancak VDSL-ADSL farkını ortaya koyamıyoruz maalesef henüz TürkNET çalışanları ile.

Peki benim altyapımdan gelen internetin VDSL veya ADSL olması iki farklı şey değil mi?

Yani şunu merak ediyorum. Altyapımdan bana VDSL internet verebilirler mi?

Ben VDSL modem aldım zaten.

Peki benim altyapımdan gelen internetin VDSL veya ADSL olması iki farklı şey değil mi?

Yani şunu merak ediyorum. Altyapımdan bana VDSL internet verebilirler mi?

Ben VDSL modem aldım zaten.
VDSL, ADSL alt yapısının kabine yakınlıkla daha yüksek hız verilmesi anlamına geliyor. Kısacası sorun olmaz.

Modem hem VDSL hem de ADSL demedin mi?

Şuan kullandığım modem Huawei HG532e. Bu modem ADSL destekliyor. VDSL desteklemiyor.

Ama yeni bir modem sipariş ettim. Hem ADSL, hem VDSL destekliyor o. Keenetic Extra DSL yeni olacak modemim, henüz elime ulaşmadı.

Sorun şu ki, şu anki modemim VDSL desteklemiyor, ancak TürkNET bana VDSL kullandığımı söylüyor. Ben durumu anlayamıyorum bir türlü.

Şuan kullandığım modem Huawei HG532e. Bu modem ADSL destekliyor. VDSL desteklemiyor.

Ama yeni bir modem sipariş ettim. Hem ADSL, hem VDSL destekliyor o. Keenetic Extra DSL yeni olacak modemim, henüz elime ulaşmadı.

Sorun şu ki, şu anki modemim VDSL desteklemiyor, ancak TürkNET bana VDSL kullandığımı söylüyor. Ben durumu anlayamıyorum bir türlü.
Saat 7'den sonra ulaşamadığın bir internet sağlayıcısından sana düzgün bilgi vermesini bekliyorsun.

Saat 7'den sonra ulaşamadığın bir internet sağlayıcısından sana düzgün bilgi vermesini bekliyorsun.

Ya tamam da bu kadar olamaz yani. Bu nasıl bir saçmalık. Çok temel bir bilgi yani bu. Her şeyde yanlış olsun, bunda olmasın ama.
Geçmiş olsun. TurkNet kullanırken 1600 metre civarı kablo mesafem vardı. Haliyle ADSL hizmet almam gerekiyordu.

TurkNet bana ısrarla VDSL vermeye çalışıyordu. 1.6km VDSL için uygun bir mesafe olmadığını ve hattımın sürekli koptuğunu anlatmaya çalışmam 3-4 hafta sürmüştü.

Şu an YAPA'da olduğunuz için size VDSL vermeyecekler çünkü mesafe 1.4 km. VAE kapsamında VDSL alma şansınız varsa VAE'ye geçiş talebi oluşturun. Geçirmezlerse iptal edin.

TurkNet insanlara VDSL paket adı altında, YAPA kapsamında ADSL hızlara mahkum ediyor.

Sırf 5-10₺ fazladan kat etmek için bunu yapıyorlar.

Hocam, siz şu an ne yaptınız? Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz, hangi tip internet bağlantısı ile ne kadar hız alıyorsunuz?

Geri
Yukarı