TürkNet VPN'e Bağlanılamıyor

Makaleler
1
Yer
M Ξ Г S İ И
Daha fazla  
Meslek
D Ø K T Ø R
Merhaba,

Satın aldığım VPN'i ilk gün gayet güzel kullanırken şu an da VPN bağlanmıyor. Hatta VPN'nin sitesine bile girmiyor. Dandik bir VPN ile bağlanıp girmeye çalıştığım da giriyor. Ama VPN'siz siteye girmiyor + VPN'e bağlanmıyor. Bir şey daha fark ettim, normalde 76Mbps hızım olmasına rağmen Twitch'de donuyordu, VPN'den sonra 1 kez bile donmadı. İndirme hızım VPN'siz 2-3Mbps iken, VPN'den sonra 11-12Mbps oluyordu. Nasıl tekrardan bağlantı sağlayabilirim, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet bu konuda bir ilah. Resmen illegal yollarla kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak internetinizi sınırlıyorlar.

Aynı şeyi birebir yaşadım. Aylık saadece twitch üzerindeki trafiğim en az 350 GB civarında. Turknet'e ilk geçtiğimde her şey mükemmeldi. Ancak 2 ay kadar sonra ne hikmetse youtube'da 4K videoları izleyebiliyorken twitch'te 480p yayınları izleyemez oldum. Almanya'da bir sunucudan VPN alıp, VPN üzerinden izlediğimde hiç bir problem yaşamadığımı fark ettim. Ertesi gün Turknet'e iptal dilekçemi yolladım.

Yasa dışı şekilde kullanım alışkanlıklarınızı öğrenip, kullanıcıyı kısıtlıyorlar.
Express VPN, yasak olsaydı ilk gün de girmezdi bence.

Muhtemelen kullandığınız VPN'i de fark edip, onu da engelledi Turknet. İvedilikle Turknet'i terk etmenizi tavsiye ederim.

Muhtemelen kullandığınız VPN Türkiye'de yasaklanmıştır. Ne kullanıyorsunuz?
Express VPN,
Turknet bu konuda bir ilah. Resmen illegal yollarla kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak internetinizi sınırlıyorlar.

Aynı şeyi birebir yaşadım. Aylık saadece twitch üzerindeki trafiğim en az 350 GB civarında. Turknet'e ilk geçtiğimde her şey mükemmeldi. Ancak 2 ay kadar sonra ne hikmetse youtube'da 4K videoları izleyebiliyorken twitch'te 480p yayınları izleyemez oldum. Almanya'da bir sunucudan VPN alıp, VPN üzerinden izlediğimde hiç bir problem yaşamadığımı fark ettim. Ertesi gün Turknet'e iptal dilekçemi yolladım.

Yasa dışı şekilde kullanım alışkanlıklarınızı öğrenip, kullanıcıyı kısıtlıyorlar.

Muhtemelen kullandığınız VPN'i de fark edip, onu da engelledi Turknet. İvedilikle Turknet'i terk etmenizi tavsiye ederim.
Kesinlikle bu durumu yaşıyorum. 4K video da hiç bir sorun yokken Twitch üzerinden yayınlarda acayip donma oluyor. VPN ile bu sorunu çözdüm ama şuan da VPN ye bağlantı kuramıyorum.

Express VPN,

Kesinlikle bu durumu yaşıyorum. 4K video da hiç bir sorun yokken Twitch üzerinden yayınlarda acayip donma oluyor. VPN ile bu sorunu çözdüm ama şuan da VPN ye bağlantı kuramıyorum.

Ucuz etin yahnisi böyle oluyor maalesef. Piyasaya göre yarı yarıya fiyatlarla internet bağlantısı vermeye kalkınca altyapı yetersiz kaldı. Muhtemelen özellikle yoğun bölgelerde kullanıcıların alışkanlıklarına göre bir filtreleme yapıyorlar ve en çok trafiğe neden olan her ne ise sınırlandırıyorlar.
Bu durumu maalesef internet'in i'sinden anlamayan müşteri temsilcilerine anlatamıyor ve çözüm bulamıyorsunuz. Kaldı ki Turknet sağolsun çağrı merkezini de tamamen kapattı.
Demem o ki, twitter'dan, online işlem menüsünden durumu izah etmeye çalışıp gelen cevaplarla kanser olmaktansa bir an önce servis sağlayıcınızı değiştirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala bağlantı sağlayamıyor musunuz? ExpressVPN en son TT'da çalışıyordu. TurkNet'in engelleyebilmesi ilginç. Gerçi şu anda TT'da da durum ne bilmiyorum. Para iade garanti süresiniz dolmadıysa, geri ödeme talep edebilirsiniz. ExpressVPN 1 ay geri iade süresi veriyor. Yaklaşık 5 yıl kadar kullanmıştım. Daha da geçen haftalarda yıllık süresi bitmişti. Değişiklik olsun diye başka bir servise geçiş yapmıştım.

p.png

Hala bağlantı sağlayamıyor musunuz? ExpressVPN en son TT'da çalışıyordu. TurkNet'in engelleyebilmesi ilginç. Gerçi şu anda TT'da da durum ne bilmiyorum. Para iade garanti süresiniz dolmadıysa, geri ödeme talep edebilirsiniz. ExpressVPN 1 ay geri iade süresi veriyor. Yaklaşık 5 yıl kadar kullanmıştım. Daha da geçen haftalarda yıllık süresi bitmişti. Değişiklik olsun diye başka bir servise geçiş yapmıştım.

p.png
Açıkçası geri iade etmek istemiyorum. 76Mbps hız ile 2-3Mbps indirme yaparken VPN ile 12-13Mbps olmaya başladı. Mail attım Express VPN'ye, geri dönüş yaptılar. İSS'mi Konumu'mu falan sordular. Bakalım, sonuç bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı