TürkNet vs Turkcell

Emre Ceylan

Hectopat
Daha fazla  
Özellikle karantina günlerinde Türk Telekom'dan bıktım dizi bile izleyemez oldum. O yüzden yeni bir internet servisine geçmeyi düşündüm. Vodofone, Turkcell ve TürkNet'e baktım. Açıkçası Vodofone'u gereksiz buldum. Altyapı 50Mbps'e kadar destekliyor. TürkNet fiyat olarak biraz daha uygun fakat Turkcell'de yıllardır bu işin içerisinde. Sizce hangisine geçmeliyim, sizin önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle karantina günlerinde Türk Telekom'dan bıktım dizi bile izleyemez oldum. O yüzden yeni bir internet servisine geçmeyi düşündüm. Vodofone, Turkcell ve TürkNet'e baktım. Açıkçası Vodofone'u gereksiz buldum. Altyapı 50Mbps'e kadar destekliyor. TürkNet fiyat olarak biraz daha uygun fakat Turkcell'de yıllardır bu işin içerisinde. Sizce hangisine geçmeliyim, sizin önerileriniz nelerdir?
Tek kelimeyle Turkcell.

Turkcell fiber varsa tercih edebilirsin. Yoksa VDSL altyapı varsa hangisine geçersen geç yine aynı hızı alacan. Fiber olmadığı sürece hızın değişmeyecek.

Turkcell Superonline'da günde 100 kere internet gidiyordu defalarca arıza kaydı bırakmamıza rağmen çözüm olmadılar. Taahhüt biter bitmez Netspeed'e geçtim ve ne hikmetse internet gitmez oldu. Şu an Türknetteyim mutluyum.

Turkcell dostum. Turknet pişmanlıktır, demedi deme. Sonradan pişman olma olasılığın %95
Turkcell Superonline'da günde 100 kere internet gidiyordu defalarca arıza kaydı bırakmamıza rağmen çözüm olmadılar. Taahhüt biter bitmez Netspeed'e geçtim ve ne hikmetse internet gitmez oldu. Şu an Türknetteyim mutluyum.
1 yıla yakındıe superonline kullanıyorum, inan 1 kere bile kopma olmadı hocam. Altyapı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Türknet'e ön yargı ile yaklaşanlardandım. Fakat şuana kadar tek bir kesinti yaşamadım.Karantina sürecinde dahi, hiçbir kesinti olmadı.Fiber alt yapın varsa tabi..Gözün kapalı al.

TürkNet'e geçiş sürecim günler sürdü. Ancak bağlantım geldiğinden bu yana, yani yaklaşık 2 haftalık bir süreçte sadece bir kez bakım sebebiyle 30-45 dk süreliğine internet gitti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı