TürkNet YAPA kalktı mı?

zibizeretta

Kilopat
Daha fazla  
yaşanmışlık:
2018 sonların Tekirdağ-çorlu'daki evimde TürkNet'ten 75Mbps download yaklaşık 40-41MBPS upload hızı alıyordum. Yurtdışına çıkmam gerektiği ve ne zaman geleceğimin belli olmayacağı için aboneliğimi dondurmak yerine komple kapattırdım. 2019'da geri gelip tekrar başvurup abonelik aldığımda 35MB download 3MB upload olan pakedi verdiler.
yapa talebi ve veriler:
-Defalarca arayıp Yapa'ya geçmek istediğimi belirttiğimde ise 'yapa altyapısı henüz bulunduğunuz yere ulaşmamış, zamanla getireceğiz' cevabını aldım. Ekstra 10 TL'ye Download'ı 75'e Upload'ı 4'e çıkarabileceklerini ve altyapının ancak buna müsade ettiğini söylediler.
-Telekom'da çalışan arkadaştan gelip test yapmasını ve merkezden de altyapıyı kontrol etmesini talep ettiğimde "Max indirme 34.99MB - altyapı Max indirme kapasitesi 100.00 MB - Max gönderme 3.99MB - altyapı Max gönderme kapasitesi 74.99MB" diye bir raporu hem merkezden mail olarak gönderdi hem kendisi gelip cihazla ölçtü ve altyapının kapasitesini doğruladı.
-Yeni bir müşteri gibi arayıp şu linkteki (kendi sitesi) bölgelerin birinde oturduğumu söyleyip yapa altyapısının olup olmadığını sorduğumda 'hattın çekilmiş altyapının henüz hizmete sunulmamış olduğunu, müşterileri olmam konuşuda altyapının hizmete sunulduğu gibi geçeceğimi' söylediler.
özet ve çıkarım: benim tahminim ilk zamanlarda hem internette hizmet sağlayan sitelerden hem de kullanıcılardan pozitif puan toplamak hem de altyapıyı denemek için yüksek hızda interneti verip, sonradan fazla KÂR getirmediği için hizmeti geri çektiler ve yalnızca diğer sağlayıcılar gibi VAE üzerinden internet veriyorlar, ki bunu şu anki altyapımın kapasitesinden ve geçmişte aldığım yüksek hızdan çıkarım yaparak söylüyorum. Şu an pek kârlı olmadığı için ya kullanıcıları "altyapı uygun olunca vereceğiz" diye oyalayıp kendilerine bağlı tutmaya çalışıyorlar ya da hukuki bazı problemlerden dolayı veremiyorlar fakat kullanıcıya söyleyemiyorlar.
forum içi etkileşim: eskiden yapa altyapısında bulunmuş, şu an VAE kullancısı olup Yapa'ya geçmeye çalışan veya geçmiş arkadaşlarımız varsa, şu an mevcut yapa kullanıcısı olanlardan ve olmayanlardan bu konu hakkında yorumlarını, tecrübelerini ve mümkünse hız testi sitelerinden ekran görüntülerini bekliyorum ki bu konu hakkında kesin bir kanı oluşturabilelim.
Moderatör yayına alırken link'i bozmuş sanırım.
Açılmayan link şu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı