TürkNet YAPA modem ayarları nasıl olmalı?

Datronaero

Kilopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600 - B450M-K - RX590 Nitro+ - 2x16 GB RAM - Samsung 870 EVO 500GB SSD - ADATA SX6000LNP 256GB Nvme M.2 - Seagate ST2000DM008 2TB HDD - TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD - Seagate Expansion Desktop 6 TB Harici Harddisk
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda başvurduğum TürkNet hattımda DLS ışığım yanıyor. Ancak internet şu an gelmiyor. Anladığım kadarıyla modem IP almıyor. TürkNet'e yazdığımda modem kurulumu için birini göndereceklerini söylediler. Benim modem ayarlarımda bir sıkıntı yok diye düşünüyorum. Bana kurulum ücretini almak içim yollamaya çalıştıklarını düşünüyorum. YAPA kullananlar yazar ise sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapa altyapısında ekstra bir ayara ihtiyaç duyulmuyor normal modem kurulumu şeklinde kurulum yapıyorsunuz internet ile ilgili bir problem olma olasılığı olabilir mi acaba. Bence yapa altyapısı çok kalitesiz hiç değilse bana gelen internet çok kalitesizdi hemen tt altyapısına geçirdim ben.

Kullanıcı adı ve parolanız sistem tarafından yanlış görülüyor olabilir. Modeme reset atıp yeniden kurulum yapınız [email protected] ve parolanızı düzgün bir şekilde girdikten sonra hâla IP almıyorsanız TurkNet’e arıza kaydı oluşturmanızı öneririm.
Tabi bütün bu yazdıklarım hattınız aktif olmuş ise geçerlidir.

Kullanıcı adı ve parolanız sistem tarafından yanlış görülüyor olabilir. Modeme reset atıp yeniden kurulum yapınız [email protected] ve parolanızı düzgün bir şekilde girdikten sonra hâla IP almıyorsanız TurkNet’e arıza kaydı oluşturmanızı öneririm.
Tabi bütün bu yazdıklarım hattınız aktif olmuş ise geçerlidir.
Kullanıcı adı şifrede problem olduğunu düşünmüyorum. Şuan kullandığım VDSL hatta Türknet kullanıcı adı şifremi giriyorum. İnternete bağlanıyor. Türknetin sitesinde de internet kullanımı artıyor. Daha sonra Hattı Yapa olan kabloya bağlıyorum. DSL var internet yok. Kendilerine yazdım. Modem kurulumu için birini göndereceklerini söylediler. Modem ayarlarında problem yok ip alamıyorum dememe rağmen ısrarla göndereceklerini belirtiyorlar. Mecbur bekleyeceğim gibi.

Kullanıcı adı şifrede problem olduğunu düşünmüyorum. Şuan kullandığım VDSL hatta Türknet kullanıcı adı şifremi giriyorum. İnternete bağlanıyor. Türknetin sitesinde de internet kullanımı artıyor. Daha sonra Hattı Yapa olan kabloya bağlıyorum. DSL var internet yok. Kendilerine yazdım. Modem kurulumu için birini göndereceklerini söylediler. Modem ayarlarında problem yok ip alamıyorum dememe rağmen ısrarla göndereceklerini belirtiyorlar. Mecbur bekleyeceğim gibi.
Destek kaydına değil de Twitter’da resmi sayfalarına üyelik numaranızı yazarak “Hattım aktif olmuş mu?” diye sorar mısınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı