TürkNet'in altyapımın desteklediği hızı verememesi

Tugay Çavuş

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 Seneye yakındır TürkNet abonesiyim. Bu zamana kadar 8Mbps civarı hız alıyordum geçen hafta altyapımın yükseltildiğini ve 77Mbps hız alabildiğimi öğrendim.
Bu durumu TürkNet'e ilettiğimde bu hız değerinin VAE altyapısı için geçerli olduğunu benim TürkNet'in aktif altyapından (YAPA) yararlandığımı ve altyapımın desteklediği hız değeri olan 8Mbps aldığımı söylediler. Bende yeni bir internet sağlayıcısı arayışına geçtim. İlk olarak Türk Telekom ile görüşme yaptım ve bana 50Mbps paketini 1 yıl taahhüt ile 108, 90TL'ye verebildiklerini söylediler daha sonra Turkcell ile bir görüşme yaptım ve 50Mbps paketini 1 yıl taahhüt ile 139, 90TL'ye verebildiklerini söylediler.
Şu an kullanmış olduğum modem ADSL2+ fakat elimde VDSL destekli bir Türk Telekom modemi bulunmakta bunu deneyip kullanabilirsem modem ücreti ödemeyeceğim.
Sanırsam da Turkcell'in paketi 130, 90TL'ye tekabül edecek. 22TL için Türk Telekom mu yoksa Turkcell mi tercih etmeyelim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ikisinden birini tercih edicekseniz tabiki süperonline' ı tercih edin. Ama bence netspeed ve millenicom'un paketlerini inceleyin onlardan daha ucuza alabilirsiniz. Hatta millenicom'un süperonline'ın alt yapısından verdiği fiber internet paketi de vardı süperonlinedan daha ucuza satıyordu. Hala duruyorsa onları inceleyin.

Turknet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor, Türk Telekom o hızı verebileceğini söyleyip TurkNet nasıl veremiyor anlayabilmiş değilim. Taahhütsüz değil mi? İptal edip tekrar başvuruda ne kadar hız verebileceğini sorun bence.

Turknet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor, Türk Telekom o hızı verebileceğini söyleyip TurkNet nasıl veremiyor anlayabilmiş değilim. Taahhütsüz değil mi? İptal edip tekrar başvuruda ne kadar hız verebileceğini sorun bence.
Çünkü YAPA Altyapısında. VAE Altyapısına geçtiği zaman hızı artacak.

TürkNet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor, Türk Telekom o hızı verebileceğini söyleyip TürkNet nasıl veremiyor anlayabilmiş değilim. Taahhütsüz değil mi? İptal edip tekrar başvuruda ne kadar hız verebileceğini sorun bence.

Evet bende şaşırmış durumdayım kendi sitesindeki altyapı sorgulama hizmetini kullandığımda 35Mbps paketi bana tanımladıklarını 10TL farklarda 100Mbps paketine çıkabileceğimi söylüyorlar. Bunun için destek kaydı açtığımda ise bana bu cevabı veriyorlar. Bu arada evet taahhütsüz bu arada verdiğiniz fikir gerçekten çok iyi deneyeceğim farklı bir telefon numarasından yan taraftaki komşunun adresini vereceğim bakalım ne diyecekler.

Screenshot_2.png

Çünkü yapa altyapısında. VAE altyapısına geçtiği zaman hızı artacak.

Peki TürkNet'i arayıp beni VAE altyapısına alın dersem olur mu? Çünkü TürkNet'e ilk geçiş yaptığımda VAE üzerinden hizmet alıyordum sonradan kendileri beni sözde aktif olan Yapa'ya dahil ettiler.

Son düzenleme:
Peki TürkNet'i arayıp beni VAE altyapısına alın dersem olur mu? Çünkü TürkNet'e ilk geçiş yaptığımda VAE üzerinden hizmet alıyordum sonradan kendileri beni sözde aktif olan Yapa'ya dahil ettiler.
Evet VAE Altyapısına geçiş yapmak istediğinizi belirtin TT'ye ödeyecekleri kira bedeli çıkacak onların bu onları geri adam attırabilir umarım geçebilirsiniz.

Başıma durumunuzun benzeri geldi: Bölgesel altyapı ve sokaktaki altyapı - Technopat Sosyal VAE altyapısına geçirilmek için 1 hafta arıza kaydı açtım, uğraştım ama sonuç çıkmadı. Ben de Millenicom'a başvurdum, YAPA'dan direkt geçiş olmadığını söylediler, ben de TurkNet'e kendim iptal faksını gönderdim. Faksı gönderdikten sonra TurkNet'ten arayıp VAE altyapısına geçiş işlemlerini başlatabileceklerini söyleyip durdular, ben de kabul etmeyip iptal ettirdim. 5 gün sonra da yeni internetimi kullanmaya başladım, şimdi 100 Mbps'lik paketle 88 Mbps kullanıyorum.

Başıma durumunuzun benzeri geldi: Bölgesel altyapı ve sokaktaki altyapı - Technopat Sosyal VAE altyapısına geçirilmek için 1 hafta arıza kaydı açtım, uğraştım ama sonuç çıkmadı. Ben de Millenicom'a başvurdum, YAPA'dan direkt geçiş olmadığını söylediler, ben de TurkNet'e kendim iptal faksını gönderdim. Faksı gönderdikten sonra TurkNet'ten arayıp VAE altyapısına geçiş işlemlerini başlatabileceklerini söyleyip durdular, ben de kabul etmeyip iptal ettirdim. 5 gün sonra da yeni internetimi kullanmaya başladım, şimdi 100 Mbps'lik paketle 88 Mbps kullanıyorum.
Hayırlı olsun hocam darısı başımıza böyle yüksek hızları görebilmek için.

Başıma durumunuzun benzeri geldi: Bölgesel altyapı ve sokaktaki altyapı - Technopat Sosyal VAE altyapısına geçirilmek için 1 hafta arıza kaydı açtım, uğraştım ama sonuç çıkmadı. Ben de Millenicom'a başvurdum, Yapa'dan direkt geçiş olmadığını söylediler, ben de TürkNet'e kendim iptal faksını gönderdim. Faksı gönderdikten sonra TürkNet'ten arayıp VAE altyapısına geçiş işlemlerini başlatabileceklerini söyleyip durdular, ben de kabul etmeyip iptal ettirdim. 5 gün sonra da yeni internetimi kullanmaya başladım, şimdi 100 Mbps'lik paketle 88 Mbps kullanıyorum.

Bugün TürkNet'i yeni abonelik olarak aradığım oradaki hanımefendi altyapımda aktif ADSL ve VDSL hizmeti olduğunu söyledi bunun üzerine teknik desteğe tekrardan kayıt açıp kendi çalışanlarının ve diğer operatörlerinin hepsinin bana bu değeri söylediği olmazsa farklı bir sağlayıcıya geçiş yapacağımı söyleyen destek kaydı açtım bunun üzerine bizi aradılar ve altyapımı Yapa'dan Türk Telekom altyapısı VAE'ye geçirecekleri için kayıt oluşturdular ve 3 iş günü içerisinde sonuçlanacağını söylediler şimdi bekliyorum olmazsa bende Millenicom düşünüyorum. Peki siz Millenicom'dan memnun musunuz?

Bugün TürkNet'i yeni abonelik olarak aradığım oradaki hanımefendi altyapımda aktif ADSL ve VDSL hizmeti olduğunu söyledi bunun üzerine teknik desteğe tekrardan kayıt açıp kendi çalışanlarının ve diğer operatörlerinin hepsinin bana bu değeri söylediği olmazsa farklı bir sağlayıcıya geçiş yapacağımı söyleyen destek kaydı açtım bunun üzerine bizi aradılar ve altyapımı Yapa'dan Türk Telekom altyapısı VAE'ye geçirecekleri için kayıt oluşturdular ve 3 iş günü içerisinde sonuçlanacağını söylediler şimdi bekliyorum olmazsa bende Millenicom düşünüyorum. Peki siz Millenicom'dan memnun musunuz?
Memnunum, ilk haftalarda çok sık kopma yaşanıyordu ama şimdi en kötü 3-4 günde bir oluyor. Yıllarca 3-4 Mbps kullandıktan sonra 80-90 Mbps'ler çok fark ediyor.

Geri
Yukarı