Çözüldü Türknet’te modem ayarlarını yapıldı ama internet yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Türk Telekom’dan Türknet’e geçtim. Bugün modem ayarları için kullanıcı adı ve şifre verdiler. Modem arayüzü üzerinden yeni kullanıcı adı şifreyi girmeme rağmen internet yok. Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bıraktım. Ama yardımcı olabilirseniz iyi olur yine de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Modemine internet ulaşıyor gözüküyor. Geçişlerde TTnin xDSL'i aktif etmesi gibi bir durum yok. Ha bazen geçiş olunca yapmamaları gerekirken iş bilmezlikten pasifleştiriyorlar. Modemin VDSL destekli bir modem mi ? Eğer VDSL destekli bir modemse modemi fabrika ayarlarına çevirip öyle kur.

Müşteri hizmetlerine gelince TT'de aradığın yer müşteri hizmetleri değil çağrı merkezi. Çağrı merkezi her ne kadar bizde MH'yiz desede, gerçekte işlerleri çok basit bir kaç çözüm yolu dışındaki (Kablo kontrol, modem reset) şeylerde sorunu sisteme yazıp gerçek müşteri hizmerlerinin görmesini sağlamak.
Dostlar selamlar. Türk Telekom’dan TürkNet’e geçtim. Bugün modem ayarları için kullanıcı adı ve şifre verdiler. Modem arayüzü üzerinden yeni kullanıcı adı şifreyi girmeme rağmen internet yok. Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bıraktım. Ama yardımcı olabilirseniz iyi olur yine de.

Bendede aynısı oldu dostum 1 ay da açtılar. Kapatma talebi açtım. Hemen gelip yaptırdılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede aynısı oldu dostum 1 ay da açtılar. Kapatma talebi açtım ***leri tutuştu hemen gelip yaptırdılar
1 ay değil bir iki gün daha böyle devam ederse direkt başka ISS’e geçerim, bunlarla uğraşamam. Müşteri hizmetleri dediğimiz şey böyle olmamalı arıza kaydı oluşturuyorum artık ne zaman ararlar orası da belli değil. Türk Telekom’da müşteri hizmetlerini arıyordum direkt yardımcı oluyorlardı.
İnternetin gelmesi birkaç günü bulabilir.
Umarım öyle olmaz.

Online işlemlerdeki teknik bilgiler kısmında ne yazıyor? Ekran görüntüsü atar mısın ?
64F6B5BC-DA95-4609-87B9-318EDE86BBEC.jpeg

Modemine internet ulaşıyor gözüküyor. Geçişlerde TTnin xDSL'i aktif etmesi gibi bir durum yok. Ha bazen geçiş olunca yapmamaları gerekirken iş bilmezlikten pasifleştiriyorlar. Modemin VDSL destekli bir modem mi ? Eğer VDSL destekli bir modemse modemi fabrika ayarlarına çevirip öyle kur.

Müşteri hizmetlerine gelince TT'de aradığın yer müşteri hizmetleri değil çağrı merkezi. Çağrı merkezi her ne kadar bizde MH'yiz desede, gerçekte işlerleri çok basit bir kaç çözüm yolu dışındaki (Kablo kontrol, modem reset) şeylerde sorunu sisteme yazıp gerçek müşteri hizmerlerinin görmesini sağlamak.

Çözüm

Modemim VDSL. Birazdan deneyeceğim dediğini.

Teşekkürler sıfırlama yapıp yeniden kurulum yapınca çözüldü :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı