Türksat çalışmıyor

jedinak

Decapat
Daha fazla  
Televizyonda sinyal kalitesi, seviyesi 0 da herhangi bir artış yok. Bundan dolayı herhangi bir kanal veya uydu kuramıyoruz televizyon çalışmıyor. Uydu alıcısını değiştirdik hala değişmedi ne yapmamız gerekiyor?

Televizyonda sinyal kalitesi, seviyesi 0 da herhangi bir artış yok. Bundan dolayı herhangi bir kanal veya uydu kuramıyoruz televizyon çalışmıyor. Uydu alıcısını değiştirdik hala değişmedi ne yapmamız gerekiyor?

Bu tip arızalar genelde lnb arızası ya da çanak ayarından kaynaklanır.
Uyducunun cihaz ile kontrol etmesi gerekir.

Çanak antenin ayarı yoktur. :) Orada olsam hallederdim.

Eğer merkezi sistem ise başka bir sorun olabilir. Kablonuzu kontrol ettirin. Bir uyducu çağırın.
Cidden denemediğimiz hiçbir şey kalmadı , en son çare uydu alıcını değiştirdik o da işe yaramayınca başlık açmaya karar verdim , dediğin şeyi nasıl yapabiliriz?

Merkezi sistem değil bu arada , Televizyonun markası da Vestel
Bu tip arızalar genelde lnb arızası ya da çanak ayarından kaynaklanır.
Uyducunun cihaz ile kontrol etmesi gerekir.
Çanak ayarı tam olarak nasıl yapılıyor?

Cidden denemediğimiz hiçbir şey kalmadı, en son çare uydu alıcını değiştirdik o da işe yaramayınca başlık açmaya karar verdim, dediğin şeyi nasıl yapabiliriz?

Merkezi sistem değil bu arada, televizyonun markası da Vestel.

Çanağın üzerindeki lnb ye uydu bulucu denilen cihaz bağlanır ve bu cihaz hangi uyduya kilitlenmek istiyorsanız ona ayarlnır.

Türksat 42 derece doğudur mesela.
Sağ sol yukarı aşağı hareketler ile çanak çevrilir ve gerekli dereceye kilitlenildiğinde cihaz uyarı verir.

Cidden denemediğimiz hiçbir şey kalmadı, en son çare uydu alıcını değiştirdik o da işe yaramayınca başlık açmaya karar verdim, dediğin şeyi nasıl yapabiliriz?

Merkezi sistem değil bu arada, Televizyonun markası da Vestel

Kablo ya da lnb de sorun vardır. Uyducu çağırın. Satfinder ile yapabilirsiniz manuel tam 8.6'yı yakalayamazsınız.

Çanağın üzerindeki lnb ye uydu bulucu denilen cihaz bağlanır ve bu cihaz hangi uyduya kilitlenmek istiyorsanız ona ayarlnır.

Türksat 42 derece doğudur mesela.
Sağ sol yukarı aşağı hareketler ile çanak çevrilir ve gerekli dereceye kilitlenildiğinde cihaz uyarı verir.
Bu uydu bulucuyu nasıl temin edebilirim acaba , ve ayarlamak için gerekli mi?

Geri
Yukarı