Türksat Kablonet internette kopmalar yaşıyorum

layta

Hectopat
Daha fazla  
Modemimde son 1 günde sorun yaşıyorum, oyuna giriyorum 10 dakika sonra internet gidiyor. Kendi kendine tekrar geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminizi sıfırlamayı ve modeme gelen kabloları kontrol etmeyi deneyin. Eğer yine de düzelmezse müşteri hizmetlerinden destek alın.

Modemimde son 1 günde sorun yaşıyorum, oyuna giriyorum 10 dakika sonra internet gidiyor. Kendi kendine tekrar geliyor.
Bende kablonet kullanıyorum aynısı bana da oluyor. 2 gün önce bakım çalışmaları vardı 5 ya da 10 saatti diye hatırlıyorum ondan kaynaklı olabilir son günlerde sıkıntı var.

Aynı sorun son 2 gündür bende de var konuyu takipteyim.

Hocam DS ve US adında modemin ışık kısmında öyle bir yer var modem gidince oralar yeşilden mavi oluyor DS ve USnin anlamı nedir bilen var mı?
Ayrıca yarın arıza kaydı açacağım ne zaman biteceğini öğrenip yazacağım.

Son düzenleme:
@layta downstream(indirme) ve upstream(yükleme) frekans demek onlar. İnternetin geldiği ve gittiği yollar olarak düşünebilirsin.

Normalde yeşil yanması gerekir. Birden çok yoldan gelir ve gider.
Mavi olunca kısıtlı oluyor sanırım bu yollar.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    35 KB · Görüntüleme: 38
Hocam DS ve US adında modemin ışık kısmında öyle bir yer var modem gidince oralar yeşilden mavi oluyor DS ve USnin anlamı nedir bilen var mı?
Ayrıca yarın arıza kaydı açacağım ne zaman biteceğini öğrenip yazacağım.
Eğer DS mavi yanıyorsa US kısmında ışık yanmaz. Modeme bağlı internet kablosunu kontrol et.

Geri
Yukarı