Türksat Kablonet Kutusu Olmasına Rağmen Altyapı Yok

RocaniX

Kilopat
Yer
İstanbul / Türkiye
Daha fazla  
Herkese merhaba. İstanbul bahçelievler'de ikamet ediyorum ve geçtiğimiz yıl (2019) bina içeresine Türksat Kablonet'e ait kutu ve kablo döşemesi yapıldı. Özellikle gelen ustalara ne yaptıklarını sorduğumda İnternet hizmeti için altyapı çalışması yapıyoruz dediler. Binada girişte oturuyorum ve kutu karşı dairemde (kutu sadece daireye özel gibi bir durum da yok). Şu an ise Türk Telekom kullanıyorum ve Kablonet'in ikamet ettiğim açık adrese altyapı hizmet verdiğini bildiğim için Türk Telekom'u feshedeceğim.

Şimdi şöyle bir sıkıntım var: İnternet üzerinde altyapı sorgulama yaptığım zaman, tam açık adres yazmama rağmen altyapı görünmemekte. Müşteri hizmetlerine sorunu bildirmeme rağmen hala ısrarla altyapı yok diyorlar. Ayrıca benim yan binamda tanıdığım arkadaşlarım da aynı şekilde Türksat Kablonet kullanıyorlar ve aynı sokakta olmamıza rağmen sorgulamada onların ikamet ettiği binada altyapı var görünüyor.

Bu arada kendi bulunduğum binada aktif olarak Kablonet kullanan yok ancak İnternet kullanıcısı fazla. Özetle herkes Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Sizlere şunu sormak istiyorum:

1. Binada aktif olarak kullanan aboneleri olmadıkları için sinyal gelmiyor olabilir mi?
2. Kablonet'in tesisatı olduğunu söylememe rağmen hatta açık adres faturası ile kutunun yan yana resmini çekip göndermeme rağmen hala yok diyorlar, başka ne yapabilirim?
3. Sormaktan çekiniyorum fakat, kutuyu ve kabloları döşeyip tesisatını yapıp bilerek bağlamadıkları da olabilir mi?

Başına bu tarz olay gelmiş veya bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını bekliyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden...

Son düzenleyen: Moderatör:
Binada şuan kullanan biri yok ise sinyal yoktur. En az bir kişi başvuru yaparsa sinyal gelir. Sürekli ekip isteyin sinyal için ve Türksat A.Ş müdürlüğüne gidin. Bilerek bağlamama gibi bir durum olmaz zaten bu şirketler sürekli müşteri istiyorlar.

Binada şuan kullanan biri yok ise sinyal yoktur. En az bir kişi başvuru yaparsa sinyal gelir. Sürekli ekip isteyin sinyal için ve Türksat A.Ş müdürlüğüne gidin. Bilerek bağlamama gibi bir durum olmaz zaten bu şirketler sürekli müşteri istiyorlar.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler hocam. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı