Binaya Türksat Kablonet Altyapısı Çektirme

fearleSword

Hectopat
Daha fazla  
Ankara / Mamak'ta oturuyorum ve mahellemizdeki tüm binalarda Türksat Kablonet altyapısı var fakat bizim binamızda yok. Binamız 3 senelik ancak bizden daha yeni bir binada bile var. Altyapı başvursunda bulunsak ne kadar sürede yaparlar ve ilgilenirler mi? İlk taşındığımızda TürkTelekom internet bağlasın diye 1 sene bekledik :( Bu da böyle olmasın. 50 MBps 150GB AKN'li eko sınırsız bağlatmayı düşünüyordum fiyatı çok uygundu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ankara / Mamak'ta oturuyorum ve mahellemizdeki tüm binalarda Türksat Kablonet altyapısı var fakat bizim binamızda yok. Binamız 3 senelik ancak bizden daha yeni bir binada bile var. Altyapı başvursunda bulunsak ne kadar sürede yaparlar ve ilgilenirler mi? İlk taşındığımızda TürkTelekom internet bağlasın diye 1 sene bekledik :( Bu da böyle olmasın. 50 MBps 150GB AKN'li eko sınırsız bağlatmayı düşünüyordum fiyatı çok uygundu.
İstanbul'da, 1 aydır hem e posta, hem il müdürlüğüne giderek başvuru yaptım. Ne cevap geldi ne haber.

Bence uğraşmayın, zira altyapısı olmayan kullanıcılar ile ilgilenmiyorlar.

Daha çağrı merkezleri bile altyapı talebi açamıyor, sorgulayamıyor.

Bizimde halimiz nerdeyse aynı tek fark benim oturdugum binada zamanında altyapı vardı.
Ancak ilginç bir şekilde internet sitesinde kendi binamı göremedim.
Karşı binada var gösteriyor kendi numaramı aratınca bulunmuyor.
6 7 yıl önce kablo tv kullanan varmış binamızda kutusuda duruyor onu nasıl yeniden açtırabilirim.

Türksat bir devlet kurumu olduğundan ve altyapı döşemesi birilerinin çıkarları ile çeliştiğinden dolayı altyapı döşemesine izin verilmiyor olabilir (!)

TürkSat'ın altyapı döşemesi yapması demek rekabetin gelmesi demek. Rekabetin gelmesi de kimin işine gelmez çok iyi biliyoruz ;)

Türksat bir devlet kurumu olduğundan ve altyapı döşemesi birilerinin çıkarları ile çeliştiğinden dolayı altyapı döşemesine izin verilmiyor olabilir (!)

TürkSat'ın altyapı döşemesi yapması demek rekabetin gelmesi demek. Rekabetin gelmesi de kimin işine gelmez çok iyi biliyoruz ;)
Aynen öyle. Yan binada da olmasına rağmen bizr bağlayamadılar.

Ama nedense Superonline fiber tak diye bağladı...

O zaman hiç uğraşmayayım imkansız gibi görünüyor :D

tamamen sayıyla alakalı bir durum müşteri hizmetlerini arıyarak altyapı döşenmesi istediğini bildirebilirsin hangi bölgede daha çok talep varsa ilk önce o bölgeye altyapı döşenir bu sebeple süreç biraz uzun olabilir vede diğer firmalara göre çok daha ilgililer bugün başvuru yaparsan değerlendirildikten sonra eğerki altyapı döşemeleri mümkün değilse en geç bikaç gün içinde seni arıyarak bilgilendirirler eğer mümkünse işleme alırlar ama iş sayıda bitiyo

Dedim sana. 1 ay denedim. Daha müşteri hizmetleri bile doğru dürüst yardımcı olmuyor, bu konuda...

Eğer altyapın varsa binanda, Uydunet mükemmel... Ama yoksa Vodafone yada Superonline... (y)
garip geldi doğrusu çünkü benim 1 adet Kablonet 1 adet vodafone aboneliğim var vodafone aboneliğim olduğu yerde Türksat altyapısı bulunmamakta direk o ilçede altyapıları olmamasına rağmen gayet ilgiliydiler 3-5 sene sonra dahi döşeseler benim için bi sorun olmaz döşedikleri gibi geçerim Türksata zaten orda çok fazla süre kalmıyorum ve vdsl yeterli oluyor belkide senin şanssızlığındır veya işe yeni başlamış bi müşteri temsilcisine falan denk geldiysen bu her firmada yaşanabiliyo ne yazıkki pek bilgili olmuyolar

@mehmetpektas12 bunun talep ile alakası yok.

Yanımızdaki binada hem Uydunet, hem Superonline Fiber altyapısı vardı.

İki firmanın da, başvurulduğu zaman yapacağı tek şey bitişiğimizdeki binadan ''T'' ek yapmak.

Uydunet 1 ay gelmedi. 1 şubatta başvuru yaptım. Meğer 15 Şubat'da olumsuz olarak kapatılmış ama müşteri hizmetleri beni 6 Mart'da aradı!

Cidden rezil firmalar.

Superonline'a talep de bulunduk, geçen Cuma.

Pazartesi gelip yan binadan ek yaptılar, Salı fiber kullanmaya başladık.

...veya işe yeni başlamış bi müşteri temsilcisine falan denk geldiysen...

Kozyatağı'ndaki İl müdürlüğüne kadar gittim. Burhan bey diye biri ile 2 hafta görüştüm. 2 hafta boyunca bana doğru dürüst cevap veremediler.

E postadan başvuru yapıyorsunuz müşteri hizmetlerine yönlendiriyorlar, onlarda il müdürlüğüne...

Allah kurtardı...

@mehmetpektas12 bunun talep ile alakası yok.

Yanımızdaki binada hem Uydunet, hem Superonline Fiber altyapısı vardı.

İki firmanın da, başvurulduğu zaman yapacağı tek şey bitişiğimizdeki binadan ''T'' ek yapmak.

Uydunet 1 ay gelmedi. 1 şubatta başvuru yaptım. Meğer 15 Şubat'da olumsuz olarak kapatılmış ama müşteri hizmetleri beni 6 Mart'da aradı!

Cidden rezil firmalar.
kötü olmuş :( bende tam tersi süperonlineyle bu konuda birçok sorun yaşadım bilemiyorum bulunduğun bölgede ilgilenen birimin lakayıtlığı olabilir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı