Türksat Kablonet'e Geçilir mi?

Kablonet fiber altyapısı mevcut şu anki bulunduğum yerde.
Fiber dediğimiz FTTH fiberoptik kablo mu yoksa RFoG aktif ekipmanına gelen fiberin FTTB şeklinde COAX anten kablosu ile gelen versiyonu mu?

FTTH hizmetlerinde Huawei EG8247W modem veriyorlar. Aynı Superonline'ın verdiği Wifi6lı Huawei HG8245X6 gibi ONT+HGW router özelliği birlikte sunulan bir terminale sahip. Kablosuz anten gücünün mükemmel olduğunu söyleyemem ama Kablonet'in bu zamana kadar sunduğu en iyi modem. Bu modemde cam kablo modeme takılıyor. Modemden ayrıca coax çıkış ile KabloTV hizmeti verilebiliyor.

FTTB/COAX hizmetlerinde sundukları modemler ise Netmaster Infinity 401 ile Ubee'nin EVW32C modemlerini veriyorlar. Bu modemlere giren coax girişi ile hizmet alıyorsunuz. Wifi sinyal kalitesi 401'de pek beğenilmiyor. Ubee de çok farklı değil bildiğim kadarıyla. Belki bir tık iyidir.

Eğer hizmetiniz FTTH ise neden olmasın? Fiyat konusunda problem yaşıyorsanız Vodafone ve SoL de Kablonet ile ortak altyapı üzerinden hizmet veriyor.

Eğer hizmetiniz FTTB/COAX olacaksa yine kafi eğer VDSL sinyali almıyorsanız TT altyapısı üzerinden her türlü Kablo mantıklı ADSL yanında.

Yine de altyapı sorgu siteleri bırakayım ;

TT altyapısı sorgusu için kullanabilirsiniz.

SoL sorgusu için kullanabilirsiniz.

Kablonet'e geçmeyi düşünüyorsanız iyi orta bir modem almanız lazım. Size verecekleri çöpfinity 404 error (Infinity 404) modeli verecekleri için deneyiminiz kötü olacaktır. Modeme ayıracak gücünüz varsa geçin.
Modemin neyi var ki ben kullanıyorum aldığım hızı veriyor. (100 mbps)

Ben Ankara'nın merkezinde oturduğum için altyapım çok iyi. 100mbps 100TL ödüyorum, normalde akşam 8-12 arası 25mbps'ye düşmesi gerekiyor fakat bende sabit 100mbps, 5mbps de upload alıyorum.
1648979825165.png

Yeni konular

Geri
Yukarı