Türksat Speedtest ve bufferbloat sonuçları

Speedtest sonuçlarında downloand latency 144.
Ayrıca SNR margin değeri de rezalet o sonucu atmadım IP adresim yazıyor diye.
Ne komik adamsın be YouTube Twitter PUBG Mobile bunların sunucuları 7/24 çok dolu puahahhaha. C kötü bir değer A veya B olmalı en az. Ben benzer deneyimleri yaşayan kullanıcılara sormuştum soruları sen başta TurkNet diye atladın.

Latency 144 olmasının sebebi de SNR aslında, ayrıca sadece sitelerde yavaş açılıyorsa serverler doludur diye dedim okuduğunu anlayacak kadar büyük olsan zaten böyle çıkışmazdın :) benim SNR değerimde C ve gayet rahat ve stabil bir şekilde internetimi kullanıyorum, oyundada sitelerdede. Modem arayüzünden kararlılık ayarını 15dB yaparsan stabilite ve ping sorunun çözülür fakat download hızın düşer diyeceklerim bu kadar 10 yaşındaki çocukla kavga etmeyeceğim :D

Latency 144 olmasının sebebi de SNR aslında, ayrıca sadece sitelerde yavaş açılıyorsa serverler doludur diye dedim okuduğunu anlayacak kadar büyük olsan zaten böyle çıkışmazdın :) benim SNR değerimde C ve gayet rahat ve stabil bir şekilde internetimi kullanıyorum, oyundada sitelerdede. Modem arayüzünden kararlılık ayarını 15dB yaparsan stabilite ve ping sorunun çözülür fakat download hızın düşer diyeceklerim bu kadar 10 yaşındaki çocukla kavga etmeyeceğim :D
SNR değeri ile bufferbloat un ne alakası var hala anlamış değilim. Bence google a bufferbloat yaz bir arat biraz okuma yap bence birşeyleri karıştırıyorsun ve farkında değilsin.

SNR değeri ile bufferbloat un ne alakası var hala anlamış değilim. Bence Google'a bufferbloat yaz bir arat biraz okuma yap bence bir şeyleri karıştırıyorsun ve farkında değilsin.

Butterfload internetteki kararsızlık, stabilite sorunu olmuyor mu hocam benmi yanlış biliyorum? :D

Butterfload internetteki kararsızlık, stabilite sorunu olmuyor mu hocam benmi yanlış biliyorum? :D
Hayır kararsızlık değil, tam olarak şöyle imgeliyim, bir damacana su var elinde birden bire ters çevirdin su akmaya çalışacak ama havada içeri girmeye çalışacak, su bi duracak bir akacak. Ama sen damacanın ağzından akarken içeri biraz da hava girmesine izin verirsen su hızlı bir şekilde gecikmeden akacak. Bufferbloat, ağdan veri akarken hattın tamamını dolduracak şekilde veri göndermeye veya almaya çalıştığında hattın tamamen dolu olmasından kaynaklı olarak routerın veya modemin verileri bufferlaması ile oluşan süre, bu birikme çok olduğunda normalde hattının pingi 100ms diyelim bir de üstünde daha internete bile çıkmadan kendi evinde oluşan ping gibi düşün toplam 150ms olması. Bunun önüne geçmek için router da traffic shaping yaparsan, yani veriyi hattan rahat akacak hale getirirsen bu gereksiz gecikmeye maruz kalmıyorsun. Bu da bufferbloat 101 dersi gibi oldu sana, hadi hayrını gör.

10 yasındaki çocuk diyorsun da 18 yaşında olmam dışında sorun yok :D ayrıca SNR değeri ve koaksiyel kablo kullanmaları zaten copsatin suçu sen sanirim orada çalışıyorsun hahahaha 🤣

Yazık sana ya üslubunu bu kadar düşürme bence 🤣 ayrıca copsat Infinity modem arayüzüne manuel olarak kullanıcının müdahalesine müsaade etmiyor sana C değerinin yetmesi bana yeteceği anlamına gelmiyor ki bu ne mantıksız bir yaklaşım 🤣👍👍

10 yasındaki çocuk diyorsun da 18 yaşında olmam dışında sorun yok :D ayrıca SNR değeri ve koaksiyel kablo kullanmaları zaten copsatin suçu sen sanirim orada çalışıyorsun hahahaha 🤣

Yazık sana ya üslubunu bu kadar düşürme bence 🤣 ayrıca copsat Infinity modem arayüzüne manuel olarak kullanıcının müdahalesine müsaade etmiyor sana C değerinin yetmesi bana yeteceği anlamına gelmiyor ki bu ne mantıksız bir yaklaşım 🤣👍👍

Şu an durum daha kötü her şey megabit upload değil stabilite önemli Online oyunlarda packet loss lag spike vb sorunları sonuna kadar hissediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı