Türksat Uydunet Modeme 3. Kişi Bağlanamıyor

ANKA

Hectopat
Daha fazla  
Türksat uydunet kablolu modeme (MOTOROLA SB5101i) sahibim. Elimde Airties 5341 router destekli ADSL modem de var. İki modemi bağlayarak interneti kablosuz kullanmaya başladım. Yalnız 3. bir kişi modeme bağlanamıyor. Uydunet en fazla 2 IP'ye izin veriyor. ADSL modem ayarlarım şu şekilde:
  • DHCP sunucusu kapalı
  • UPNP ayarı kapalı
  • Firewall ayarı kapalı
Bu şekilde interneti kablosuz kullanabiliyorum. Ama 2 PC'ye kadar. Amacım daha fazla telefondan, tabletten ve bilgisayardan internete girebilmek. Yeni bir cihazla giriş yapacağımda modemleri resetlemem gerekiyor ve bu çok can sıkıcı. Gelelim soruya :)
Ben bu elimdeki modemlerle aynı anda 3 ya da daha fazla cihazdan internete girebilir miyim yoksa bu sorunu router alarak mı çözeriz? Ağ ayarları ise nasıl olmalı? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Airties 5341'a sınırsız kişinin bağlanabilmesi gerek. DHCP'yi devreye sokun öncelikle derim, eğer bu ROuter modunu bozmyacaksa. Cihaz için de Firmware aradım ama bulamadım. CD'si var mı? CD içinde FW güncelleme aracı olabilir.

Airties 5341'a sınırsız kişinin bağlanabilmesi gerek. DHCP'yi devreye sokun öncelikle derim, eğer bu ROuter modunu bozmyacaksa. Cihaz için de Firmware aradım ama bulamadım. CD'si var mı? CD içinde FW güncelleme aracı olabilir.

DHCP sunucusunu etkinleştirirsem hiçbir cihaz (PC, makina, tablet vb.) internete girmiyor. Aslında bu ayarlara da gerek kalmıyacak gibi. Nalet olsun öğrencilikten emekli olacam, Git bastır parayı al bi Router. Acemi tarafıma denk geldi 100 TL ye adsl modem aldım. Router alaydım keşke. Herneyse Sorun zaten fakirlik. 1 ay kadar sonra bu sorundan da 9 aydır 16GB flaşbellekle ekranı patlak notebook'u çalıştırmaktan da kurtulacam. İlginiz için teşekkürler. Ağ bilgisi üzerine #KafaAyarı çekilse Kimse router yerine router destekli adsl modem almayacaktır. @Recep Baltaş

Önemsiz bilgi==>
Deneme yanılma yöntemi ile hayatı öğreniyoruz.
Bir çin atasözü der ki "çalışıyorsa kurcalama" #ÇalışıyorsaKurcalama tag ı da benden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı