Türksit Oyuncu Koltuğu Kendiliğinden Alçalma Sorunu

Finish Him

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Zamanında beyaz plastik sandalyeden bıktığım ve PC başından kalktığımda bir yerlerim uyuştuğu için şöyle tekerlekli oturma yastığı da yumuşak olan bir koltuk almak istedim ve ne yazık ki Türksit Ferrari -sözde- oyuncu koltuğunu 200 TL gibi uygun fiyatından dolayı ve Max Office Racing koltuğunun şansıma o dönem stokta olmadığı için almak gibi bir hata yaptım.

Koltuk elime ulaştı, kurdum falan derken aradan 1 ay gibi bir süre geçtikten sonra koltuk ben oturduğum gibi bazen ben oturduktan sonra kendi kendine alçalmaya başlıyordu ve en alt kademesinin biraz daha üstünde alçalma duruyordu. Bu aralar bu canımı fazla sıkmaya başladı çünkü artık masaya bileğimi koyamaz hale geldim. Artık bileğim uyuşmaya başladı. Kilo olarak sınırı aşmadığımı biliyorum (koltuğun kaldırabildiği maksimum ağırlık: 140kg, ben: 80kg). Aklıma takıldı ve yine Türksit firmasının (gerçi birkaç firma daha yapıyormuş) yedek parça olarak amortisör ve kademe kilitlemeli şase sattığını gördüm. Artık dayanamadığım için ya yeni koltuk alacaktım ya da bunu bir şekilde düzeltecektim ve bu bana gökten gelen bir nimetti adeta fakat benim sorunumu amortisörün mü yoksa kademe kilitlemeli şasenin mi çözeceğini bilmiyorum. İşin kötü yanı garanticilik yapıp ikisini de almam çünkü toplamda 100 TL'ye yaklaşıyor, bu koltuğa bu kadar masraf yapmak yerine yeni koltuk alırım. Bazı forumlarda bu amortisörün içindeki havayla ilgili olduğu ve patlama riski olduğu yazılmış ama öteki yandan benim baktığım amortisör zaten şuan takılı olan ile aynı özelliklere sahip tekrarlaması durumunda herhangi bir garanti başvurusunun kabul edileceğini sanmam zaten bariz bir şekilde popüler markaların replikalarını yaparak yollarına devam ediyorlar (mobilya sektörünün Snopy ve Everest'i gibi) bir de normalmiş gibi bu sorun kademe kilitlemeli şase yapıyorlar. Evet sorum kısaca: Bu sorun için Kademe Kilitlemeli Şase mi yoksa yeni bir Amortisör mü alınmalı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son durum nedir? Bende de aynı sorun mevcut bende almayı düşünüyorum ne yapmalıyım?

Hala aynı sorunu yaşayan arkadaşlar. Benim koltuğumda oturunca kendiliğinden yavaşça aşağı iniyordu. Yalnızca 15 liraya sanayide mobilya malzemesi satan bi yerden bile temin edebileceğiniz amortisör alırsanız sorununuz düzelir. 10 yıllık bilgisayar koltuğumda değiştirdim sorunsuz kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı