TürkTelekom kendine atılan SMS için ücret istiyor

61340

Kilopat
O kadar saçma bir sistemleri var ki bu adamların, uygulamalarından minimum ödeme tutarı 30 TL ve onun katları. Benim kullandığım paket geçen ay 47 TL idi şuan 55 TL, paketi yapmam için en az 55 TL yüklemem gerekiyor ama 30 ya da 50 TL yükleyebiliyorsun.

Kart ile paket yapmayı seçtim orda da benim kulandığım paket yok. Neyse yaptım bir paket 4GB 250 SMS verdim 45 TL parayı ödedim karttan yine mesela VATAN yazıp TC no'mu yazıp 3422 ye göndereceğim yine yeterli bakiye olmadığı için gönderemiyorsunuz diyor. Kardeşim madem böyle diyeceksin neden 250 Her yöne SMS diyorsun pakette? 2 TL lik SMS için 30 TL para mı atacağım kafayı yemek üzereyim gerçekten kırıp atmamak için zor tutuyorum hattı.

Ne yapabilirim bu konuda fikri olan var mı?

1.jpeg
2.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-02 at 17.12.01.jpeg

Bende de oyle belirli araliklarla her ay uygulama icin sifre yenileme istiyor her sifre icin mesaj atmamiz lazim ve gordugum kadariyla o mesajlari sms paketinden de almiyor
Sinir krizi geçirmemek elde değil ulan madem bir daha para isteyeceksin neden her yöne SMS diye paket yapıyorsun? Kanser oldum ya bir kere de ekran kartı alırken geldi başıma gittim vatan computere sms atıyorum gitmiyor paket yapıyorum gitmiyor illa 30 TL atacaksın yani saçmalığın daniskası 15 yıllık FenerCell kullanıcısıyım başlarım böyle işe çıkıcam telefon aldığım gün.

Sinir krizi geçirmemek elde değil ulan madem bir daha para isteyeceksin neden her yöne SMS diye paket yapıyorsun? Kanser oldum ya bir kere de ekran kartı alırken geldi başıma gittim vatan computere sms atıyorum gitmiyor paket yapıyorum gitmiyor illa 30 TL atacaksın yani saçmalığın daniskası 15 yıllık FenerCell kullanıcısıyım başlarım böyle işe çıkıcam telefon aldığım gün.
Biz de internetinden muzdarip durumdayız. İnternet zaten 8 Mbit. Bir de kesilip duruyor. Dosya indirmekten korkar hale geldim. Normal insanı da verem ederler.

Bazı gönderilen SMS'ler hattınızdan ekstra ücret keser. Genelde bankalara gönderilen SMS'ler bu şekilde oluyor. Bu durumun Türk Telekom'la alakası yok. Turkcell veya Vodafone'da kullansanız ücret tahsil edilecekti.

Mesela SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama hizmeti var, bu hizmette ücretlendirme 15 TL ve tüm operatörler için aynı. Mesela bu hizmet için gönderilen SMS "Her Yöne SMS" kapasamına girmez. Daha çok bir servis olarak lanse edilir operatörlerde. Sizin atmış oldğunuz SMS'te buna benzer bir servis olacak ki mesajda "Hattınızda yeterli TL bulunmadığı için bu servisten yararlanamıyorsunuz." diyor. Faturanız hattınızda da TL bakiyesi olmadığı için kullanım yapamıyorsunuz. Bu durumun dediğim gibi Türk Telekom'la en ufak bir alakası yok. Turkcell veya Vodafone kullansaydınız yine aynı sorunu yaşayacaktınız. Faturalı hat kullanıyor olsaydınız hizmet bedeli faturanıza yansıtılacaktı.

Örnek vermiş olduğum Araç Hasar Kaydı Sorgulama hizmeti ile ilgili bilgileri merak ediyorsanız aşağıdaki linkten detaylara ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bence operatorunuzu değiştirin gitsin.
Turkcell'e geçerseniz tabii konuma göre değişebilir ama genel olarak en iyi sinyal gucu onda, ayrica boyle saçma şeylerle uğraşmazsınız. Ama fiyatı daha uygun derseniz bence Vodafone da TT'ye göre kat kat daha iyi hizmet ve fiyat acisindan.

Ve ayrıca TT'nin bir sacmaligini anlatayım:
Bir ara TT liydim benim hatti kurumsal hat olarak tanimislar ve tarifeler berbattı ve sil süpür denilen şeyi kullanamıyordum bazen SMS bile atamıyordum.

Bence operatorunuzu değiştirin gitsin.
Turkcell'e geçerseniz tabii konuma göre değişebilir ama genel olarak en iyi sinyal gucu onda, ayrica boyle saçma şeylerle uğraşmazsınız. Ama fiyatı daha uygun derseniz bence Vodafone da TT'ye göre kat kat daha iyi hizmet ve fiyat acisindan.

Ve ayrıca TT'nin bir sacmaligini anlatayım:
Bir ara TT liydim benim hatti kurumsal hat olarak tanimislar ve tarifeler berbattı ve sil süpür denilen şeyi kullanamıyordum bazen SMS bile atamıyordum.
Vakti geldi cidden benim zaten hat 15 senelik hat 3G ilk çıktığında almıştık 4.5G bile yok sil süpür zaten yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı