TUF 1660 Super sistem açılırken yüksek fan sesi

Ali Anıl Öney

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. ASUS TUF GTX 1660 Super kullanıyorum. İlk aldığımdan beri PC açma tuşuna bastığımda 2 3 saniye fanlar %100 devirde dönüyor. Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde uyku modundan çıkartınca da aynı şey oluyor. Özellikle bilgisayarın gücü tamamen kestiğimindeki ilk çalıştırmada fan sesi 10 saniyeye kadar uzuyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bu normal mi? Daha önce çok bilgisayar kullandım ilk defa böyle bir şey gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Öncelikle merhabalar. ASUS TUF GTX 1660 Super kullanıyorum. İlk aldığımdan beri PC açma tuşuna bastığımda 2 3 saniye fanlar %100 devirde dönüyor. Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde uyku modundan çıkartınca da aynı şey oluyor. Özellikle bilgisayarın gücü tamamen kestiğimindeki ilk çalıştırmada fan sesi 10 saniyeye kadar uzuyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bu normal mi? Daha önce çok bilgisayar kullandım ilk defa böyle bir şey gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Benim ekran kartım RX570 bende de böyle bir durum söz konusu tahminimce kendini kontrol ediyor ya da kendini temizliyor.

Gayet normal bir durum. RX 5600XT kullanıyorum, bende de böyle. Bu bir sorun değildir. Ekran kartı açılışta ve kapanışta 100% tam güçte çalışarak kendini temizliyor. Telaşe edilecek bir durum yok, iyi günler.

hocam sistem fanları kalibre etmeye çalışıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı