TUF 750B vs MAG A750GL vs High Power 750W

newgamer5531

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu üç güç kaynağından birini alacak olsanız hangisini alırdınız? Benim gönlüm MSI olandan yana, bu arada kasa bakıyorum, tavsiyesi olan varsa alırım.

Sistem:
RTX 4070 Ti super, 7500F, MSI MAG B650 Tomahawk.

ASUS TUF 750b 750W 80+ Bronze 3.365 TL (bu sanırım ATX 3.0 değil, emin olmadığım için ekliyorum yine de)

MSI MAG A750GL PCI-E5 750W 80+ Gold 4.000 TL.

High Power 750W 80+ Gold 3.580 TL.

Ekleme: 6.000 Liraya kadar şu listeden de bir tavsiye alabilirim eğer önerilen iyi bir güç kaynağı varsa.

Ekleme 2: Düşündükçe detay geliyor aklıma arkadaşlar kusuruma bakmayın. gold ve bronze arasında çok bi fark yoksa ve fiyatı düşürmeye değiyorsa bronze da alabilirim. O kadar fikrim yok ki tamamen sizin tavsiyeleriniz ile hareket edeceğim.

Son düzenleme:
MSI 850W MPG A850GF 80+ Gold ben bunun 750w'luk versiyonunu kullanıyorum, baya memnunum.

Sistem:
  • İşlemci = AMD Ryzen 7 5800x3d
  • Anakart = MSI MAG B550 Tomahawk
  • Ekran kartı = Sapphire Rx 6900 Xt Nitro+Special
  • Ram = Corsair Vengeance RGB Pro SL 32GB 3600mhz (16+16)
  • İşlemci Soğutucu = Deepcool Ls520 Se Rgb 240mm
  • Güç kutusu = MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold

Bu sistemi besliyor.

Bu modellerin hiçbirisini almayın. Şunu alın direkt:

Hocam sebebini de belirtebilir misiniz, bilgilenmek istiyorum neye göre seçiyoruz nelere dikkat ediyoruz gibisinden. Çok araştırdım çok bilgi edinmeye çalıştım ama kafam iyice karıştı.

MSI 850W MPG A850GF 80+ Gold ben bunun 750w'luk versiyonunu kullanıyorum, baya memnunum.

Sistem:

Bu sistemi besliyor.
Hocam bunun aynısının ATX 3.0 Pcie 5 olanı vatanda 5300 dü, indirimi bitirmişler dün, onu alacaktım normalde. Bu sizin attığınız atx 3.0 değil maalesef.

Sistem:

Bu sistemi besliyor.
İşlemci soğutucudan memnun musunuz hocam? Ben de thermaltake marka düşünüyordum. Aslında benim 7500F işlemciye kule tipi 1500 liralık bir şey yetiyor ama güzel gözüktüğü için sıvı soğutma istiyorum.

Bu modellerin hiçbirisini almayın. Şunu alın direkt:

Hocam bunu alıyorum, bilgi paylaşımınızı esirgemezseniz minnettar olurum, neye göre nasıl seçeriz bunun artısı eksisi nedir öğrenmeyi çok isterim bilen birinden doğrudan şekilde.

Son düzenleme:
Hocam sebebini de belirtebilir misiniz, bilgilenmek istiyorum neye göre seçiyoruz nelere dikkat ediyoruz gibisinden. Çok araştırdım çok bilgi edinmeye çalıştım ama kafam iyice karıştı.

Kafanız karışmasın diye zaten özet geçmiştim. Biraz daha geniş çaplı özet geçeyim madem.

Attığınız modeller fiyatlarını hak eden ürünler değiller. BFG Gold ise attığınız üçlünün tamamından daha kaliteli bir ünite. Seçim hususu konusunda;

Güç kaynaklarının iç yapı kalitelerine bakılır. İç yapı, tıpkı insan vücudu gibi çok karmaşık bir mekanizmadır. Farklı farklı pek çok devre elemanı vardır ve devasa bir ekosistem gözlemlersiniz. Bunların da işte araştırmalarını, yorumlamalarını ve sonuca varma işini yapıyorum ben. Yaklaşık 5-6 yıldır içli dışlıyım bu konuda.

Bu iç yapının da performans testlerine yansımasına bakmamız gerekir ek olarak. Bu kıyaslamalar yapıldıktan sonra da güç kaynağı satın alınır. Sizin kafanız çok karışacak diye ben özet niteliğinde onları almayın, bunu alın yazmıştım. Hikaye özeti de genel olarak bu şekilde. Daha da detay isterseniz söyleyin, anlatırım.

Kafanız karışmasın diye zaten özet geçmiştim. Biraz daha geniş çaplı özet geçeyim madem.

Attığınız modeller fiyatlarını hak eden ürünler değiller. BFG Gold ise attığınız üçlünün tamamından daha kaliteli bir ünite. Seçim hususu konusunda;

Güç kaynaklarının iç yapı kalitelerine bakılır. İç yapı, tıpkı insan vücudu gibi çok karmaşık bir mekanizmadır. Farklı farklı pek çok devre elemanı vardır ve devasa bir ekosistem gözlemlersiniz. Bunların da işte araştırmalarını, yorumlamalarını ve sonuca varma işini yapıyorum ben. Yaklaşık 5-6 yıldır içli dışlıyım bu konuda.

Bu iç yapının da performans testlerine yansımasına bakmamız gerekir ek olarak. Bu kıyaslamalar yapıldıktan sonra da güç kaynağı satın alınır. Sizin kafanız çok karışacak diye ben özet niteliğinde onları almayın, bunu alın yazmıştım. Hikaye özeti de genel olarak bu şekilde. Daha da detay isterseniz söyleyin, anlatırım.
Teşekkürler hocam, sipariş verdim. Bu devirde çok bir şey değil gibi gözükse de az paralar değil hocam, insan bu paraya alınabilecek olanın en iyisini almak istiyor :) Tekrar teşekkür ederim.

Hocam özür dileyerek tekrar rahatsız ediyorum sizi ama araştırma yaptıkça kafam karıştı tekrar. Son kez bir öneride bulunur musunuz? Şu üçü arasından hangisini almak en mantıklı olur?

High power-ı zaten elemiştiniz, onu direkt elediğimizi varsayarsak, 6000 lira olana o farkı vermeye değer mi? 3600 lira olanı alsam yeterli olur mu? Bütçe konusunda biraz zorluyor beni 6000 olan, ama kesinlikle al, pişman olmazsın dersen bütçeyi zorlayıp simit yiyecem gerekirse :D

Teşekkürler hocam, sipariş verdim. Bu devirde çok bir şey değil gibi gözükse de az paralar değil hocam, insan bu paraya alınabilecek olanın en iyisini almak istiyor :) Tekrar teşekkür ederim.

Hocam özür dileyerek tekrar rahatsız ediyorum sizi ama araştırma yaptıkça kafam karıştı tekrar. Son kez bir öneride bulunur musunuz? Şu üçü arasından hangisini almak en mantıklı olur?

High power-ı zaten elemiştiniz, onu direkt elediğimizi varsayarsak, 6000 lira olana o farkı vermeye değer mi? 3600 lira olanı alsam yeterli olur mu? Bütçe konusunda biraz zorluyor beni 6000 olan, ama kesinlikle al, pişman olmazsın dersen bütçeyi zorlayıp simit yiyecem gerekirse :D
Bir üstte önerdiğin bitfenix hala aklımda hocam, bunlara karşı da onu al derseniz direkt alıp geçeceğim. BitFenix BFG Gold 750W 80+ Gold PCIe Gen 5.0 ATX 3.0 Full Modüler Power Supply

Son olarak GT pro olan vatanda 5.000 TL imiş, oradan onu alabilirim önerirseniz. FSP HYDRO GT PRO ATX3.0 (PCIe5.0) 850W 80PLUS GOLD SEMI MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Mesajınızı bekliyor olacağım. Yardımlarınız için minnettarım.

Son düzenleme:

Hepsi BFG'den daha alt kalitede modeller. Kıyaslanamazlar bile.

Bu aralar geç cevap veriyorum kusura bakmayın, hastane işleri ile uğraşıyorum.

Geri
Yukarı