TUF A15 vs MSI Bravo 15

Berksankir

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, aklımda iki tane Gaming laptop var.
İkisi arasında kaldım. ASUS'un işlemcisi R7 6800h ve 3050 Ti var, MSI'da ise R7 5800H ve RX5500M var. Arada ufak bir fiyat farkıyla ASUS daha ucuz ama donanımlar ve daha önemlisi malzeme kalitesi dizayn ve uzun süre kullanılabilirlik göze alındığında sizce hangisini seçmeliyim? Hızlı cevap gelirse sevinirim cünkü bunlar hep tükeniyor özellikle MSI kapış kapış gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo da çok serin değil açıkçası kullandığım 3050 Ti 5600H modelinde The Forest da Ultra ayarlarda Turbo fan açık olduğu halde 99 derece görüyordu işlemci. Hep sabit 99 derecede idi.

Demek ki sıkıntı sendeymiş bendekı model gayet serin forumda 5600HLI versıyonunu kullananlarda var gayet memnun ve o derecelere ulaşmıyor. A15 TUF'lar zaten ısınma sorunluydu bu modelde öyle gibi.

Dostum bu bütcelerde Nitro 5'in bırak 3060'ını 3050 Ti bile bulamadim i7'li düz 3050 olan bur model var bu fiyat araliginda.

Daha pahalıya gelir o zaman.

Almayi düşündüğün cihaz 18k zaten ipg3e RAM eklesen 17kya denk geliyor.

Hocam bende kendiminkini satıp o TUF'u almayı düşünüyorum neden güvenilmez diyorsunuz?

Hep bir sorun çıkarabiliyor çünkü hocam TUF'lar da ilerleyen dönemlerde ilk başta çok bir sorun gözükmüyor ama.

Geri
Yukarı