OpenCore TUF B450M ALC887 tanıtma

TrAhmet

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Yazılım/Donanım uğraşıyor
Anakart
ASUS TUF B450M
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba arkadaşlar. Hackintool ile bakınca gözükmüyor ses kartı. Layout ID bilmiyorum o yüzden bir yardımcı olursanız halledelim şunu. Sistemim aşağıda belirtilmiştir.
  • Ryzen 5 3600.
  • RX580.
  • RAM 16 GB DDR4.
  • Catalina.
  • OpenCore EFI 0.7.5.
@Yiğit Gençer @405668

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Hackintool ile bakınca gözükmüyor ses kartı layout ID bilmiyorum o yüzden bir yardımcı olursanız halledelim şunu. Sistemim aşağıda belirtilmiştir.
Ryzen 5 3600.
RX580.
RAM 16 GB DDR4.
Catalina.
OpenCore EFI 0.7.5.
@Yiğit Gençer @405668
"alcid=1" komutunu boot argümanlarına ekleyip Hackintool'u yeniden kontrol edin. Bazenleri bu ses kartının görünmesine fayda ediyor. Onun dışında "VoodooHDA" ile de tanıtmayı deneyebilirsiniz.

Bir deneyeyim.
Hocam ben yapamadım size link paylaşsam yapabilir misiniz?
Ayrıca hızlı bir şekilde sorun çözmek için Discord teamviwer atabilirim.
@453482

Bir deneyeyim.
Hocam ben yapamadım size link paylaşsam yapabilir misiniz?
Ayrıca hızlı bir şekilde sorun çözmek için Discord teamviwer atabilirim.
@453482
Discord gibi yerlerden yardım istemek yasak. Onun dışında zaten ses kartınız desteklenmiyor gibi. Birkaç tane layout ID var ancak işe yarar mı emin değilim. Bu EFI dosyası ile tekrar deneyin: EFI.zip

Hocam denedim olmadı. Sayısal giriş açıldı fakat hoparlör gitti. Başka fikir var mı, yoksa teker teker deneyeyim mi? Big Sur sürümüne yükseltmeyi düşünüyorum da düzelir mi?
VoodooHDA yükledim çözüldü. Kaldı Big Sur güncellemesi.

Güncellemeyi yapabilmek için configinin güncel Kernel Patch'e sahip olması lazım.
ALC887 kartın için deneme yapabileceğin layout listesi:
layout 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 17, 18, 20, 33, 40, 50, 52, 53, 87, 99
Ayrıca geçmiş olsun, VoodooHDA ile Ryzen sistem ikilisinden kötü bir şey yoktur. Ses çözülmüş olsa da kalitesiz veya vb. sorun ortaya çıkacaktır.

Fark ettim basslardan beli oluyor da o kadar layout ID kim deneyecek, kolay yöntemi yok mu şunun? 11 denedim, 13 denedim, 55 denedim mikrofon çalışmıyor ses geliyor da mikrofon benim için baya önemli. 1 de denedim.
@tristessehivernale

Yeni konular

Geri
Yukarı