TUF B450M anakart 970 EVO Plus'ı görmüyor

Maunten

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus
Anakart
TUF B450M-PLUS GAMING
Arkadaşlar merhaba, yeni bir Samsung 970 EVO Plus NVMe SSD aldım ve anakarttaki slotuna yerleştirip vidaladım.

Sorun şu ki takıldığı halde ne BIOS'ta ne de disk Management'da gözükmüyor garip bir şekilde.

Anakart: TUF B450M Plus Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, yeni bir Samsung 970 EVO Plus NVMe SSD aldım ve anakarttaki slotuna yerleştirip vidaladım.

Sorun şu ki takıldığı halde ne BIOS'ta ne de disk Management'da gözükmüyor garip bir şekilde.

Anakart: TUF B450M Plus Gaming.

BIOS ayarları ile oynandıysa bazı ayarları bilmeden değişirse bu durum olur varsayılan ayarlara geri yükle test et. Sorun devam ederse BIOS'unu güncelle test et. Sorun yine devam eder ise SSD'yi BIOS'tan AHCI olarak ayarlaman gerek.

İşlemcini yazabilir misin?

Sanırım B450M PRO modeline baktınız, çünkü fotoğrafta'da görüldüğü gibi sadece 1 tane M.2 slot'u var benim kullandığım motherboard'da.
BIOS ayarları ile oynandıysa bazı ayarları bilmeden değişirse bu durum olur varsayılan ayarlara geri yükle test et. Sorun devam ederse BIOS'unu güncelle test et. Sorun yine devam eder ise SSD'yi BIOS'tan AHCI olarak ayarlaman gerek.
BIOS default ayarlarına getirdim ve değişen bir şey olmadı.
İşlemcini yazabilir misin?
Ryzen 5 2600x

Dosya Ekleri

• DvKDbq2JfSCYnTIi_setting_xxx_0_90_end_1000.png
    DvKDbq2JfSCYnTIi_setting_xxx_0_90_end_1000.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 42
Evet karıştırmışım pardon. Eğer BIOS'u sıfırlamana rağmen hala görmediyse BIOS Update yapmalısın.

Overclock yaptıysan eğer bazen SSD'yi görmeme gibi problemler de olabiliyor onu kapatabilirsin tanıtmak için sisteme.

ASUS'daki kaynağın dediğine göre CSM'i açmanı söylüyor ben genelde kapatırım onu eski bir şey zaten ama ilk aşamalar olmadıysa ona da bir bakabilirsin.

Evet karıştırmışım pardon. Eğer BIOS'u sıfırlamana rağmen hala görmediyse BIOS Update yapmalısın.

Overclock yaptıysan eğer bazen SSD'yi görmeme gibi problemler de olabiliyor onu kapatabilirsin tanıtmak için sisteme.

ASUS'daki kaynağın dediğine göre CSM'i açmanı söylüyor ben genelde kapatırım onu eski bir şey zaten ama ilk aşamalar olmadıysa ona da bir bakabilirsin.
Teşekkürler. BIOS update yapmadan önce MOBO pilini çıkarıp birde öyle hard reset ile deneyeceğim. Olmaz ise BIOS update yapıp en kısa sürede bilgilendiririm.

Teşekkürler. BIOS update yapmadan önce MOBO pilini çıkarıp birde öyle hard reset ile deneyeceğim. Olmaz ise BIOS update yapıp en kısa sürede bilgilendiririm.
Hocam hiçbiri olmazsa SSD söküp tekrar takın ama iyice bastırın(PCB kırmayacak kadar) belki tam takamamışsınızdır.

SATA SSD varsa onu çıkarıp bir de öyle dener misiniz?
SATA SSD C: drive olarak işletim sistemi yüklü, onu çıkartırsam boot'a ulaşamam. Onun dışında ayrıyetten 2 tane daha HDD drive bulunmakta.
Tam oturmamış olma ihtimali nedir?
Nolur ne nolmaz diye çıkarıp tekrar gayet iyi bir şekilde taktım. Sonuç aynı.

BIOS update ile NVMe menüsü geldi ama ordada aygıt bulunumadı diyor. Başka yabancı forumlarda baktığımda ise diğer SATA drive ları çıkarıp windowsu CSM kapatıp NVME ye kurmayı öneriyorlar ama okadar uğraşmam şuan imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı