TUF B550 anakart üzerinde beyaz ışık yanıyor

emirmertbaserr

Centipat
Yer
Amsterdam
RAM
Adata XPG Gammix 8x2GB 3200 MHz DDR4 CL16
SSD veya HDD modeli
ADATA SX6000PNP 1TB - SanDisk SDSSDH3 500GB
Ekran kartı
ASUS DUAL RTX 3060 12GB
Anakart
ASUS TUF B550 - PRO
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar, öncelikle iyi sosyaller. ASUS TUF B550 - Pro anakartını kullanmaktayım ve sistemi başlattığım andan itibaren beyaz ışık yanıp kalıyor sistem açık olduğu sürece de yanmaya devam ediyor. 3 gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu sisteme görüntü geliyor her şey normal fakat o beyaz ışık beni bir endişeye düşürdü. Sizce neden olabilir, çözümü var mıdır?

Konuyu inceledim konudaki arkadaşın, ekran gelmemesinden şikayeti var yalnız benim ekranım geliyor sistemimde sorun yok. Sadece çok parlak yandığı için dikkatimi dağıtıyor.

VGA ışığıdır büyük ihtimalle. Monitör açık olmayınca yanıyor o ışık bende.

Yüksek ihtimal öyledir hocam fakat, monitörüm sürekli açık kalıyor sanırım sorun ondan ötürü değil

Konuyu inceledim konudaki arkadaşın, ekran gelmemesinden şikayeti var yalnız benim ekranım geliyor sistemimde sorun yok. Sadece çok parlak yandığı için dikkatimi dağıtıyor.

Yüksek ihtimal öyledir hocam fakat, monitörüm sürekli açık kalıyor sanırım sorun ondan ötürü değil
Hocam Asus anakart aldığımdan beri böyle bir problem yaşıyorum, bir arkadaşım da aynı problemi yaşıyor. Monitörü açma tuşuna basıp hemen ardından bilgisayarı açınca anakart bi afallıyor, sanki monitör açık değilmiş gibi davranıyor. Ardından monitör geliyor ancak ışık yanmaya devam ediyor. Çözüm olarak monitördeki tüm yazılar gittikten sonra kasayı açıyorum ve ışık yanmıyor.

Hocam Asus anakart aldığımdan beri böyle bir problem yaşıyorum, bir arkadaşım da aynı problemi yaşıyor. Monitörü açma tuşuna basıp hemen ardından bilgisayarı açınca anakart bi afallıyor, sanki monitör açık değilmiş gibi davranıyor. Ardından monitör geliyor ancak ışık yanmaya devam ediyor. Çözüm olarak monitördeki tüm yazılar gittikten sonra kasayı açıyorum ve ışık yanmıyor.

Müsait bir zamanda deneyip tekrardan dönüş sağlayayım hocam

Dediğiniz gibi yaptım herhangi bir şekilde düzelme olmadı hocam. Sorun yaratmayana kadar böyle kullanmaya devam edeceğim sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı