TUF F15 RTX3060 sistemde düşük FPS

Mecrepla

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba 1 ay 3 gün önce Hepsiburada üzerinden TUF F15 bu laptopu aldım ancak oyunlarda çok kötü FPS değerleri alıyorum. Fortnite'da DLSS performans kalite de yüksek de olmasına rağmen 50-60 FPS arası alıyorum. Donmalar yaşıyorum. Zula'da Full en yüksek ayarlarda millet patates bilgisayar ile en az 120 FPS alırken ben 70-80 FPS alıyorum. Tüm driverlar kurulu ve virüs falan yok bilgisayarda.
up

Son düzenleme:
Merhaba 1 ay 3 gün önce Hepsiburada üzerinden TUF F15 bu laptopu aldım ancak oyunlarda çok kötü FPS değerleri alıyorum. Fortnite'da DLSS performans kalite de yüksek de olmasına rağmen 50-60 FPS arası alıyorum. Donmalar yaşıyorum. Zula'da Full en yüksek ayarlarda millet patates bilgisayar ile en az 120 FPS alırken ben 70-80 FPS alıyorum. Tüm driverlar kurulu ve virüs falan yok bilgisayarda.

RAM çift kanal mı yoksa tek mi? Tek kanalsa onu 2. bir RAM alarak çift yap ve oyunlardaki ekran kartı kullanım değerlerini işlemci frekansını kontrol et.

T

RAM çift kanal mı yoksa tek mi? Tek kanalsa onu 2. bir RAM alarak çift yap ve oyunlardaki ekran kartı kullanım değerlerini işlemci frekansını kontrol et.

Tek slot var.
arkadaşlar lütfen yardım edin sabah sabah moralım sıfıra indi vallahi billahi 19400 lira veriyoruz olan duruma bak ya

Son düzenleme:
Peki tek slota 32 GB RAM taksam düzelir mi?

Emin değilim ama denemelik bulabilirsen dene boşuna masraf etme düzelirse alırsın. Zaten büyük ihitmal 16 GB RAM kullanıyorsundur o kadar fark edeceğini sanmam. Zula oynarken ekran kartı kullanım değerlerini kontrol eder misin büyük ihtimal dahili GPU'yu daha fazla kullanıyorsundur.

Geri
Yukarı