TUF F15 şarjda değilken kasıyor

TrueFalse

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba ben ASUS TUF Gaming F15 kullanıyorum ve yaşadığım bir sorun var, şarjda iken FPS güzel olsada değil iken sabit 30 alıyorum Armoury Crate'ten bakıyorum 2 şekilde de performancede ama birinde GPU ve diğer kullanımlar yüksek (şarjdayken) diğerinde (takılı değilken) düşük.
Screenshotları buraya bırakıyorum.

1651601809057.png

1651601886988.png

Yukarıdaki şarjdaki, aşağıdaki şarjda değil hali.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming laptopu ile 30 FPS alıyorum (şarjda değilken) sence bu bir sorun değil mi? Bence büyük bir sorun.
Değil, pil performansını korumak için kendini kisitliyor.
Bazi ayarlarla bunu halledebilirsiniz.
Ben laptopa şarja takmadan, kolay taşınması gibi sebepler yüzünden para veriyorum ve bu özelliğinde 30 FPS sabit veriyor, ama eskiden olmayan bir olaydı.
Hocam eskiden parcalar bu kadar tüketmiyordu. Insanlar "Gaming Laptop"ları pilde oynamak icin degil gezmeye gidince de kullanmak icin laptop olarak aliyor.

Ben laptopa şarja takmadan, kolay taşınması gibi sebepler yüzünden para veriyorum ve bu özelliğinde 30 FPS sabit veriyor, ama eskiden olmayan bir olaydı.
Ekran kartları, işlemci olsun pil teknolojisine göre çok gelişti. Nükleer piller gelirse o zaman pilde oynarsınız laptonuzla.

TUF Gaming F15 laptopumda prize takdığımda ya da prizden çıkardığımda ekran 2 saniyeliğne kapanıp açılıyor bu normal mi daha önceki laptopumda böyle olmuyordu. Ya da böyle olmaması için bir çözüm var mı?

Eger pil koruma özelliği varsa şarjdan çıkarınca ekran kendini 60Hz'ye alıyordur şarjın daha uzun gitmesi için bu arada ekran gidip geliyor Hz degisirken tabii bu özellik yoksa ekranda sıkıntı olabilir.

TUF Gaming F15 laptopumda prize takdığımda ya da prizden çıkardığımda ekran 2 saniyeliğne kapanıp açılıyor bu normal mi daha önceki laptopumda böyle olmuyordu. Ya da böyle olmaması için bir çözüm var mı?

Merhaba ben ASUS TUF Gaming F15 kullanıyorum ve yaşadığım bir sorun var, şarjda iken FPS güzel olsada değil iken sabit 30 alıyorum Armoury Crate'ten bakıyorum 2 şekilde de performancede ama birinde GPU ve diğer kullanımlar yüksek (şarjdayken) diğerinde (takılı değilken) düşük.
Screenshotları buraya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 1377169

Eki Görüntüle 1377170

Yukarıdaki şarjdaki, aşağıdaki şarjda değil hali.
aga bendede aynı laptop var onun sınırını açman lazım yt dan yardım alabilirsin ama bir fark ettirtmio bendeki şarjda değilken 40 50 fps düşüş yaşatıo -_-

Geri
Yukarı