TUF F15 Wi-Fi sürücüsü oyun oynarken kayboluyor

emrenouma

Decapat
Ekran kartı
Rtx 3050
İşlemci
İntel i5 11400h
Merhaba.

Oyun oynarken bir anda internet bağlantım kopuyor. Evde diğer cihazlarda sıkıntı yok, kontrol ettiğimde Aygıt Yöneticisi'nden Wi-Fi veya WLAN'a ait driver görünmüyor. Bu sıkıntıdan dolayı laptopu kırmama az kaldı ya. Benim Wi-Fi driverım neden kayboluyor arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Laptopun adını da yazayım belki fikir vermek açısından veya öneri bir driver falan verirseniz yardımcı olur. ( ASUS TUF F15 FX506HCB HN144'dü sanırım.)

16676804818862683023929584328425.jpg
16676805035458060141208952888034.jpg
16676805263933282829660961848467.jpg
16676807325751913023661287515676.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF F15 cihazıyla aynı sorunu yaşayan başka bir kullanıcı sorunu sürücü güncelleyerek çözmüş.

Sen hangi sürücüyü kurmaya çalışıyorsun normalde bu olay olduğunda? Bir de aşağıdaki sürücüyü dener misin?

Eğer bu sürücü olmuyorsa Wi-Fi aygıtının donanım kimliklerini gönder, daha günceli varsa araştırayım.

Donanım kimlikleri nasıl gönderilir?
Aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

ASUS TUF F15 cihazıyla aynı sorunu yaşayan başka bir kullanıcı sorunu sürücü güncelleyerek çözmüş.

Sen hangi sürücüyü kurmaya çalışıyorsun normalde bu olay olduğunda? Bir de aşağıdaki sürücüyü dener misin?

Eğer bu sürücü olmuyorsa Wi-Fi aygıtının donanım kimliklerini gönder, daha günceli varsa araştırayım.

Donanım kimlikleri nasıl gönderilir?
Aygıta sağ tıklayıp "özellikler > ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

Attığınız ilk linki inceledim bende de tam olarak oyun oynarken Wi-Fi komple yok oluyor. Şimdi sizin gönderdiğiniz driverı yükledim eskiden olan vlan sürücüsü yine gelmedi. Daha önce sizin attığınız driverın 1206'lı sürümünü yüklemiştim sizinki 1264SUB diye geçiyor. Acaba bu driverı oyun oynarken sildiren şey ne 😟

Aygıt Yöneticisi'nden donanım kimliği göndermek isterdim ama Wi-Fi aygıtı veya vlan olarak görünen o driver hiç yok ondan gönderemiyorum.

Aygıt yöneticisinde üstte "Donanım değişikliklerini tara" butonu var, ona basmayı deneyebilir misin? Ona bastıktan sonra Wi-Fi aygıtı geri gelirse attığımı tekrardan kurmayı dener misin? Eğer olmazsa donanım kimliğini gönder.

Eğer donanım değişikliklerini tara demene rağmen Wi-Fi aygıtı geri gelmezse bir BIOS sıfırlamanı önerebilirim. Bu tür durumlarda BIOS sıfırlayınca geri gelebiliyor.

Acaba bu driverı oyun oynarken sildiren şey ne 😟
Maalesef bunun hakkında bir fikrim yok.

Aygıt yöneticisinde üstte "donanım değişikliklerini tara" butonu var, ona basmayı deneyebilir misin? Ona bastıktan sonra Wi-Fi aygıtı geri gelirse attığımı tekrardan kurmayı dener misin? Eğer olmazsa donanım kimliğini gönder.

Eğer donanım değişikliklerini tara demene rağmen Wi-Fi aygıtı geri gelmezse bir BIOS sıfırlamanı önerebilirim. Bu tür durumlarda BIOS sıfırlayınca geri gelebiliyor.

Maalesef bunun hakkında bir fikrim yok.

Hocam merhaba şu anda bu mesajı Wi-Fi'si giden laptoptan yazıyorum. BIOS sıfırladım Wi-Fi geldi. Ama çok eminim ki oyun açayım 20 dakikada Wi-Fi kaybolacak :D daha önce de 2 3 kere böyle Wi-Fi gitmişti ama bu kadar uzun geri getirmek için hiç uğraşmamıştım 1-2 restartla geliyordu bu uzun ve sancılı sürdü.
BIOS sıfırlamadan sonra sizce yine gider mi, bu arada aygıt yöneticisine Wi-Fi drivera geldi donanım kimliği de ileteyim.

Dosya Ekleri

• at2.png
    at2.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 22
  • aat.png
    aat.png
    142,9 KB · Görüntüleme: 26
Aygıt yöneticisine geldikten sonra o attığımı kurmayı denemediysen dene.

Eğer kurmayı denediysen ve hala aynı sorun oluyorsa tekrar BIOS sıfırlayarak veya bilgisayarı birkaç kez restartlayarak aygıtı aygıt yöneticisine getir ve aşağıdaki sürücüyü kurmayı dene bir de.
1- Bir klasör oluştur.

2- İndirdiğin .cab dosyasının içerisindeki her şeyi oluşturduğun klasöre at.

3- Aygıt yöneticisine girip Wi-Fi aygıtına sağ tıkla ve aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Gözat..."

4- Açılan dosya seçme ekranından oluşturduğumuz klasörü seç ve "Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

5- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Geri
Yukarı