TUF FX505DT laptopta "kod 43" hatası

DrPluviofil

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bir süre önce bilgisayarıma kahve döktüğüm için bilgisayarı şu anda bulunduğum şehir dışındaki bir bilgisayarcıya gönderdim. Birkaç gün önce elime ulaştığında ekran kartında kod 43 hatası aldığını gördüm. Bilgisayarım ASUS TUF FX505dt, GTX1650 ekran kartı var. Aygıt yöneticisinde ekran kartının yanında ünlem işareti görünüyor, cihazı kaldır tekrar bul dediğimde ünlem gidiyor ama hala Vega 8 ekran kartını kullanmaya devam ediyor. Görev yöneticisinde performans kısmında ekran kartı hiç gözükmüyor. Aynı şekilde DxDiag'dan baktığımda da kod 43 hatası gözüküyor. NVIDIA Control panel de hiçbir şekilde açılmıyor. MyASUS'tan kontrol ettiğimde ekran kartının VBIOS güncellemesi olduğunu gördüm ama güncellemeyi bir türlü tamamlayamıyor. ASUS'un Support sayfasından güncellemeyi ayrı olarak indirdiğimde de hiçbir şekilde açılmadı. Bayrama kadar bilgisayarcıya tekrar götürme şansım da yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• dxdiag.png
    dxdiag.png
    35,4 KB · Görüntüleme: 26
  • ay.png
    ay.png
    126 KB · Görüntüleme: 19
  • ay2.png
    ay2.png
    45,6 KB · Görüntüleme: 26
  • gy.png
    gy.png
    50,6 KB · Görüntüleme: 17
  • ma.png
    ma.png
    154,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal sorun olma ihtimali çok yüksek. Kod 43 verip soğuk lehime düşen çok kart gördüm.

Soğuk lehime düşmüş olma ihtimali de var.

OCCT ile 10 dakika boyunca VRAM testi uygulayın.
Çökerse geçmiş olsun.
Teknik bilgim çok az kusura bakmayın. Onu nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı