TUF FX506HCB için SSD önerisi

Bilgisini alabiliyorsanız şahane olur. En azından durum netleşmiş olur.

Samsung'un daha başarılı olması diye bir şey söz konusu değil. Ürünü kaliteli yapan etmenler vardır. Renegade bu konuda daha iyi bir tercih olur.
Gen3 destekleme ihtimali daha yüksek sanırım. Gen3 ise en fazla ne kadar hız alabilirim?

@@Nieagerams hocam SSD aldınız mı? Aynı bilgisayar bende de var bende SSD almayı düşünüyorum. Öneriniz nedir?
Almadım henüz hocam.

@Uchiha Shisui Hocam merhabalar. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum. İlk port Gen4 ikinci port Gen3 destekli imiş. HWiNFO64 programı ile baktım halihazırda HFM512GD3JX013N modelinde bir SSD takılı görünüyor. Bu SSD Gen3 destekliyse bunu çıkarıp ikinci porta takacağım. Yeni alacağım SSD'yi ise onun yerine takacağım. Bu SSD'yi internette arattım ama pek anlayamadım, Gen3 mü destekli Gen4 mü? Okuma ve yazma oranları nedir?

Almadım henüz hocam.

@Uchiha Shisui Hocam merhabalar. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum. İlk port Gen4 ikinci port Gen3 destekli imiş. HWiNFO64 programı ile baktım halihazırda HFM512GD3JX013N modelinde bir SSD takılı görünüyor. Bu SSD Gen3 destekliyse bunu çıkarıp ikinci porta takacağım. Yeni alacağım SSD'yi ise onun yerine takacağım. Bu SSD'yi internette arattım ama pek anlayamadım, Gen3 mü destekli Gen4 mü? Okuma ve yazma oranları nedir?
Merhabalar.

Size Kingston FURY Renegade önermişim. Bu Gen 4 bir SSD ve takacağınız yer artık belli. Sistemdeki SSD ise Gen 3 yapılı bir ürün. Onu da ilgili yere takacaksınız.

Merhabalar.

Size Kingston FURY Renegade önermişim. Bu Gen 4 bir SSD ve takacağınız yer artık belli. Sistemdeki SSD ise Gen 3 yapılı bir ürün. Onu da ilgili yere takacaksınız.
Teşekkürler hocam. Mevcut takılı SSD'nin okuma ve yazma hızları nedir? Bir de iki slotun da Gen4 olduğunu varsayarsak -öyle değil biliyorum slotlar arası performans farkı olur mu? Sanki bununla ilgili bir şey okumuştum internette.

Teşekkürler hocam. Mevcut takılı SSD'nin okuma ve yazma hızları nedir? Bir de iki slotun da Gen4 olduğunu varsayarsak -öyle değil biliyorum slotlar arası performans farkı olur mu? Sanki bununla ilgili bir şey okumuştum internette.
Siz kalkıp Gen 4 ürünü Gen 3 slotu için kullanırsanız performans düşer tabii.

2000 MB'lık okuma-yazma hızı verebilen bir ürün olduğunu görüyorum.

İki slotun da Gen4 olduğunu varsayarsak sormuştum. İşlemciye yakın olunca daha performanslı oluyor muhabbeti vardı. Doğru mu bilmiyorum.
Genel olarak işlemciye yakın olan slot Gen 4 desteklidir. Size zaten bilgi verilmiş. Bu hususta bir tane slotunuz var. Diğeri Gen 3.

Genel olarak işlemciye yakın olan slot Gen 4 desteklidir. Size zaten bilgi verilmiş. Bu hususta bir tane slotunuz var. Diğeri Gen 3.
Hocam SSD'yi aldım ve geldi. Test sonuçlarım resimdeki gibi. Değerler normal mi? Başka yapmam gereken test var mıdır?
1675546014552.png

Geri
Yukarı