TUF Gaming A15 düşük FPS

Ekolish

Femtopat
Daha fazla  
Olması gerekenden daha düşük FPS alıyorum. Bir arkadaş sistemin darboğaz yaptığını söyledi ne yapmam gerekiyor? Laptop.
Özellikleri.
GTX1650 Ti.
Ryzen 5 4600H işlemci.
8 GB 3200MHz RAM.

GLWZZd.jpg

GLWZZd.jpg

ASUS TUF Gaming A15.

GLWZZd.jpg

Hangi oyun olursa olsun en düşük ayarlara aldığımda da neredeyse FPS'te bir değişiklik olmuyor. LoL'de de bazen 95FPS'e düştüğü oluyor.

Darboğaz olmaz laptop'da, mümkün değil.

A15 kronik sorunlu. Yüksek ihtimal ısındığından işlemci frekans kısıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olması gerekenden daha düşük FPS alıyorum. Bir arkadaş sistemin darboğaz yaptığını söyledi ne yapmam gerekiyor? Laptop.
Özellikleri.
GTX1650 Ti.
Ryzen 5 4600H işlemci.
8 GB 3200MHz RAM.

Eki Görüntüle 808545

GLWZZd.jpg

ASUS TUF Gaming A15.

GLWZZd.jpg

Hangi oyun olursa olsun en düşük ayarlara aldığımda da neredeyse FPS'te bir değişiklik olmuyor. LoL'de de bazen 95FPS'e düştüğü oluyor.
Sorun tek kanal olan 8 GB 3200Mhz DDR4 Micron by Crucial SO-DIMM RAM'iniz. Yanına bir tane daha 8 GB DDR4 3200Mhz Micron by Crucial SO-DIMM RAM takarsanız sorun çözülecek. Bu sorundan dolayı kaç tane konu açıldı. Bakın çözüm basit "çift kanal RAM". Şimdi bir tane sipariş verin ortalama 350-370 TL bandında.
Darboğaz olmaz laptop'da, mümkün değil.

A15 kronik sorunlu. Yüksek ihtimal ısındığından işlemci frekans kısıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Isınmayla alakalı değil hocam. Evet ısınıyor ama bu ısınma sorunu FPS sorununa yol açmıyor.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var çözüm bulunursa sevinirim Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyunumda normalde düşük ayarlarda 140-200 arası alan Gaming benchmark testlerine rağmen benim oyunda FPS'im 90-100 70'e kadar düşüyor her şeyi ultraya çeksem de FPS 10 falan oynuyor loldede 150 FPS'den 70 80 90 düşüyor saçma bir şekilde.

Aynı sorun bende de var çözüm bulunursa sevinirim Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyunumda normalde düşük ayarlarda 140-200 arası alan Gaming benchmark testlerine rağmen benim oyunda FPS'im 90-100 70'e kadar düşüyor her şeyi ultraya çeksem de FPS 10 falan oynuyor loldede 150 FPS'den 70 80 90 düşüyor saçma bir şekilde.
Hocam anlattım ya çözümü yukarıda. Lütfen mesajları okuyun.

Geri
Yukarı