TUF Gaming F15 laptop için soğutucu gerekli mi?

The Saygılı

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce Thermal Grizzly'nin termal macunu ile 2 yıldır değiştirmediğim macunu değiştirdim. Çünkü çok ısınıyordu, Far Cry 6'da anlık 100 dereceyi gördü CPU. Sonra biraz düştü fakat yine de 93-95 arası dolanıyordu. Armoury Crate'den "Turbo modu" denedim başta iyi gibi oldu sonra ısındırmaya başladı "sessiz" modu seçtim. Bu sefer de pek bir değişim olmadı. Bir türlü olmayınca insanın morali bozuluyor. Son bir sorum olacaktı. Sizce "cooler pad" (notebook soğutucu) gerekli mi, bir tavsiyeniz var mı? Çok teşekkürler.

Sistem bilgisi:

TUF Gaming F15.
RTX3050.
i5 11400H.
16 GB RAM.
1 TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam genel olarak ben hem bilgisayarı yükselttiği için hava akışını arttırdığından hem de yani 2 3 derece de olsa serinletip donanım ömrünü uzattığından dolayı kullanılmasından yanayım. Hele ki Intel işlemciler ne kadar iyi soğursa o kadar fazla Boost oluyor. Hatta aldığım şu modeli tavsiye ederim. Zira muadillerine kıyasla tamamen alüminyum mash olması ve 2 adet 140mm sessiz fana sahip olup hız ayarının ve yükseltme ayarının da bulunması çok cazip bir ürün haline getiriyor:

https://www.amazon.com.tr/Ayarlanabilir-Yükseklik-Laptop-Soğutucu-Stand/dp/B0B3R9X6ZS?th=1

Hocam bu tarz oyun laptopları diye geçen laptoplar zaten hep ısınır. Soğutucu almak daha mantıklı. Hava sirkülasyonu sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı