TUF Gaming FX706LI-HX175 sistem 95 derece oluyor

Hocam 8 yıllık ASUS marka bir laptopum var. Yaz aylarında cihaz 95 derece oluyordu. Ben kafama takmadım açıkçası. Üretici firma böyle olduğunu bilerek satıyorsa benim açımdan sorun olmaz. 8 yıldır da taş gibi çalışıyor alet. Sadece yıpranan yer bataryası oldu.
Laptoptan masaüstü serinliği beklemek yanlış olur. Oyun keyfinizi baltalamıyorsa kafanıza takmayın.

Hocam evet üreticiler böyle bir şey sıkıntı olsa zaten işlemciye limit koyarlardı ama yüksek sıcaklıklar illaki bilgisayarın ömrünü kısaltır.
Merhaba, keşke laptopu almadam önce biraz araştırma yapsaydınız. ASUS'un bu modelinin altındaki hava kanalları "estetik uğruna" çoğu kapalıdır. (alttaki ızgaralardan kasdediyorum.) Hatta YouTube'da bu model laptopun altındaki ızgaraların kapalı yerlerini kesip deneyen bile var. Kısacası bu laptop hava alamıyor çok fazla. Yapacağınız şeyler: İşlemciyi ve ekram kartının çalışma hızını düşürmek ve laptop soğutcusu almak olur. Hava sirkülasyonunu sağlamak için.

Alttaki ızgaralar bana da çok saçma geldi.

Hocam evet üreticiler böyle bir şey sıkıntı olsa zaten işlemciye limit koyarlardı ama yüksek sıcaklıklar illaki bilgisayarın ömrünü kısaltır.

Alttaki ızgaralar bana da çok saçma geldi.
2013 yılında MSI GE60 serisi laptop almıştım. Plastik kasası bulunuyordu ve tek fanlı bir modeldi. Bilgisayar yük altında ısınıyor ve tam anlamıyla kasasında sıcaklığı hissedebiliyordum. Ancak her şeye rağmen bu bilgisayarı 7 sene kullandım bu süre içerisinde 2 defa fanı bozulması sebebiyle değiştirmek zorunda kaldım hiç bir şekilde ne ısınmadan kaynaklı oyundan atma ya da çökme yaşamadım. Geçen sene bilgisayarı satarak gayet verim aldığımı düşünüyorum. Bu sebepten üretici firmaların cihazların bu sıcaklıklara çıkmasında sakınca görmüyorsa bundan dolayı kaygılanmanın gereği olmadığını düşünmekteyim.

2013 yılında MSI GE60 serisi laptop almıştım. Plastik kasası bulunuyordu ve tek fanlı bir modeldi. Bilgisayar yük altında ısınıyor ve tam anlamıyla kasasında sıcaklığı hissedebiliyordum. Ancak her şeye rağmen bu bilgisayarı 7 sene kullandım bu süre içerisinde 2 defa fanı bozulması sebebiyle değiştirmek zorunda kaldım hiçbir şekilde ne ısınmadan kaynaklı oyundan atma ya da çökme yaşamadım. Geçen sene bilgisayarı satarak gayet verim aldığımı düşünüyorum. Bu sebepten üretici firmaların cihazların bu sıcaklıklara çıkmasında sakınca görmüyorsa bundan dolayı kaygılanmanın gereği olmadığını düşünmekteyim.

Hocam haklısınız fakat neden 80 derecede çalışan makineler varken 95 derecede çalışan makine alınsın ki? Hem düz mantıkla şirketler madem dayanıklı yapıyor bu ürünleri soğutma kısmını hiç geliştirmesinler o zaman. GPU CPU vs. buralara odaklansınlar.

Vallahi bilemiyorum hocam ben 6-7 ay sonra servise yollayacağım hem termal macun değiştirtip bakım yaptıracağım hem de +8 RAM ekleteceğim.

Hocam bende de aynı PC varda termal macun temizlik işi çözdü mü ısınma sorununu ya da nasıl çözdünüz siz yardımcı olur musunuz? Ben de nisanda aldım laptopu ilk zamanlar oyunlarda Max 90 derece idi son günlerde 95 derecede sabit kalmaya başladı zarar vermekten korkuyorum hırpalayan birsi de değilim PC'yi yardımınız bekliyorum teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı