Çözüldü TUF Gaming VG249Q1A sarı rengi kötü gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatal53

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS TUF Gaming VG249Q1A
Selam, geçen gün ASUS TUF Gaming VG249Q1A monitörü satın aldım bugün sabah da geldi. Piksel testi falan yaptım sıkıntısız geçti ama sarı renkte bir absürtlük olduğu belliydi. Bir karşılaştırayım dedim durum aşağıda gözüküyor, evet farkındayım telefon kamerasından karşılaştırma yapmak çok mantıklı değil ama telefon kamerasından bile çok bariz belli oluyor. Sizce ne yapayım, iade mi edeyim yoksa IPS paneller için normal bir şey mi bu?

Laptopum:
WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.29.jpeg

Yeni aldığım ASUS TUF Gaming VG249Q1A:
WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.28.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.29.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.29.jpeg
    196,5 KB · Görüntüleme: 59
  • WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.28.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-22 at 21.01.28.jpeg
    75 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunun çözümü için böyle bir video mevcut internette.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASUS TUF VG249Q1A renkler olması gerektiğinden farklı görünüyor Aynı sorunu yaşamış biri olarak aynı gün kutusuna koyup iade ettim. Sarılar sarı değil yeşiller yeşil değildi. Yeşili ayarlardan tutturduğum zaman sarı renkler turuncuya dönüyordu. Ayarlarla oynamaktan midem bulandı.

Eki Görüntüle 1460318
Peki sonrasında yine aynı monitörü mü aldın yoksa farklı bir monitör mü aldın ben de iade etmeyi düşünüyorum eğer sıkıntı bu monitörlükse yeni gönderecekleri monitörde böyle sıkıntı olmayacaksa monitör gayet güzel aynı modeli kullanmak isterim.

ASUS TUF VG249Q1A renkler olması gerektiğinden farklı görünüyor Aynı sorunu yaşamış biri olarak aynı gün kutusuna koyup iade ettim. Sarılar sarı değil yeşiller yeşil değildi. Yeşili ayarlardan tutturduğum zaman sarı renkler turuncuya dönüyordu. Ayarlarla oynamaktan midem bulandı.

Eki Görüntüle 1460318
Bir de monitör paketinden çıkartılmış gibiydi garip garip paketlenmişti, galiba senin iade ettiğini bana gönderdiler :D Yakın zaman da iade ettiysen bir iz falan bıraktın mı :D

Peki sonrasında yine aynı monitörü mü aldın yoksa farklı bir monitör mü aldın ben de iade etmeyi düşünüyorum eğer sıkıntı bu monitörlükse yeni gönderecekleri monitörde böyle sıkıntı olmayacaksa monitör gayet güzel aynı modeli kullanmak isterim.

Bir de monitör paketinden çıkartılmış gibiydi garip garip paketlenmişti, galiba senin iade ettiğini bana gönderdiler :D Yakın zaman da iade ettiysen bir iz falan bıraktın mı :D
Bir daha asla aynı monitörü almam.😀 Hatta bu monitör alınır mı diye konu açanlara yaşadığım sorunu iletiyorum ki aynı şeyle uğraşmasınlar. Ben halen monitör arıyorum henüz almadım. Bir daha al iade et ile uğraşmak istemediğim için detaylı araştırıp kullanıcı yorumlarına bakıyorum.

Paketinden çıkarılmış olduğunu nasıl anlamıştın bu arada ? 😀 Ben paketinden çıkarttığım haliyle tekrar paketledim. Monitörün tüm ayarlarını orjinal haline getirdim. Sadece güç ve DPI kablosunu orjinal paketlenmiş hali ile birebir aynı yapamamış olabilirim ama onun dışında herşey aynıydı. Monitörün sağ tarafına yapıştırılmış olan ve özelliklerini gösteren materyal da üzerinde duruyordu.

Bir daha asla aynı monitörü almam.😀 Hatta bu monitör alınır mı diye konu açanlara yaşadığım sorunu iletiyorum ki aynı şeyle uğraşmasınlar. Ben halen monitör arıyorum henüz almadım. Bir daha al iade et ile uğraşmak istemediğim için detaylı araştırıp kullanıcı yorumlarına bakıyorum.

Paketinden çıkarılmış olduğunu nasıl anlamıştın bu arada? 😀 Ben paketinden çıkarttığım haliyle tekrar paketledim. Monitörün tüm ayarlarını orijinal haline getirdim. Sadece güç ve DPI kablosunu orijinal paketlenmiş hali ile birebir aynı yapamamış olabilirim ama onun dışında her şey aynıydı. Monitörün sağ tarafına yapıştırılmış olan ve özelliklerini gösteren materyal da üzerinde duruyordu.

Sen o beyaz köpük gibi paketi açtığında nasıldı bilmiyorum ama ben paketi açtığım da o beyaz, ekranı koruyan(en dışda ki beyaz olan değil monitörü çizilmelerden koruyan ikinci koruyucu) eşya hep bantlıydı bir yerlerinden sürekli bantlamışlardı :D dedim bu kesin açılmış :D

Sen o beyaz köpük gibi paketi açtığında nasıldı bilmiyorum ama ben paketi açtığım da o beyaz, ekranı koruyan(en dışda ki beyaz olan değil monitörü çizilmelerden koruyan ikinci koruyucu) eşya hep bantlıydı bir yerlerinden sürekli bantlamışlardı :D dedim bu kesin açılmış :D
Yok bende o bantlı değildi. Ama yırtık da değildi hiç zarar vermedim o koruyucuya. Yeşilleri fark ettin mi peki yoksa sadece sarı renk mi battı gözüne

Yeni konular

Geri
Yukarı