TUF Gaming VG259QM nasıldır?

Bütçe
0000
Daha fazla  
Monitör
Vg259qm
Merhaba sistemimi yeniledim ve monitörün değiştirme kararı alıp 165 Hz monitörün 280 Hz ile değiştirdim fakat kafamda 3 adet soru işareti var.
Linkte görüldüğü üzere: TUF Gaming VG259QM|Monitör|ASUS Türkiye

ASUS'un resmi sitesinde monitör 1ms GtG olarak gösteriliyor. Hemen altında ise ELMB açık iken 1 ms mptr yazıyor.

Sorularıma gelecek olursak.
1.: Bu monitör şu anda GtG ve mptr olarak aynı andami çalışıyor?
2.: Ya da ELMB açık iken mptr kapalı iken GtG olarak mi çalışıyor?
3. Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ELMB'yi açmalı miyim kapatmali miyim?

Not: Monitörler hakkında fazla bilgim yok sorularım saçma gelebilir ama bilmediğim için sizlere sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba sistemimi yeniledim ve monitörün değiştirme kararı alıp 165 Hz monitörün 280 Hz ile değiştirdim fakat kafamda 3 adet soru işareti var.
Linkte görüldüğü üzere: TUF Gaming VG259QM|Monitör|ASUS Türkiye

ASUS'un resmi sitesinde monitör 1ms GtG olarak gösteriliyor. Hemen altında ise ELMB açık iken 1 ms mptr yazıyor.

Sorularıma gelecek olursak.
1.: Bu monitör şu anda GtG ve mptr olarak aynı andami çalışıyor?
2.: Ya da ELMB açık iken mptr kapalı iken GtG olarak mi çalışıyor?
3. Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ELMB'yi açmalı miyim kapatmali miyim?

Not: Monitörler hakkında fazla bilgim yok sorularım saçma gelebilir ama bilmediğim için sizlere sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Hayır, aynı anda çalışamaz.
2. Evet, yüksek ihtimalle öyledir.
3. Valorant, CSGO gibi oyunlarda açılması iyi olur. Ama aynı anda 1MS GtG ve MPRT olan bir monitörü ilk defa gördüm. Nasıl bir çalışma mantığı olduğunu kestiremiyorum.

Ama bence 7K fiyatı hak etmeyen bir model. Bunlar daha iyi olabilir.

Eğer 7K'ya çıkarsanız Viewsonic'i tercih edin derim, Zira piyasa fiyatı normalde 8.5-9K arası.

1. Hayır, aynı anda çalışamaz.
2. Evet, yüksek ihtimalle öyledir.
3. Valorant, CSGO gibi oyunlarda açılması iyi olur. Ama aynı anda 1MS GtG ve MPRT olan bir monitörü ilk defa gördüm. Nasıl bir çalışma mantığı olduğunu kestiremiyorum.

Ama bence 7K fiyatı hak etmeyen bir model. Bunlar daha iyi olabilir.

Eğer 7K'ya çıkarsanız Viewsonic'i tercih edin derim, Zira piyasa fiyatı normalde 8.5-9K arası.
Teşekkür ederim 🫡🫡

Yeni konular

Geri
Yukarı